„A už se nám nemůžou smát, že jsme A třídu nikdy nekopali,“ uculuje se předseda klubu Petr Bartoš. Už vážněji dodává, že generace současných sedmdesátníků se ani nikdy současným hráčům nesmála a spíš je ráda, že už se Libušín nezachraňuje v okrese, ale získal respekt, kredit a bude hrát druhou nejvyšší krajskou soutěž. 


Bartošovi se povedlo přes léto tým zajímavě doplnit. Nalákal mladého Josefa Fujdiara, který by pokračoval ve Vraném, jenže tam přihlásili jen B třídu a několik hráčů kvůli tomu zamířilo o dům dál. Povedlo se také přivést Ondřeje Havelku z Dubče, tam pomohly kontakty Tomáše Abrhama z futsalu. Odešel pouze Lukáš Křenek do Hřebče. 


Tým zvládl skvěle generálku, kdy Nové Strašecí hrající o soutěž výš porazil 5:0 (T. Bejbl 2, Sejtarija, Obradovič, Abrham). Petr Bartoš ale výsledek rozhodně přeceňovat nemíní. „Chybělo jim pět nebo šest hráčů. Nám sice také dva scházeli, ale i tak se ukáže teprve v ostrém mistrovském utkání,“ říká předseda Baníku. 


Tím ostrým startem bude sobotní domácí bitva s Novým Knínem, týmem z Příbramska. Začíná v 17 hodin a Libušín věří, že se v něm odrazí do dobré sezony. „Spokojen bych byl, kdybychom získali kolem padesáti bodů, což by stačilo zhruba na střed tabulky. Je to dost, ale věřím, že jsou to kluci schopni zvládnout,“ dodal Petr Bartoš.