První Hostouň totiž hraje na Novu (9.), které mu na jaře senzační remízou na jeho hřišti prakticky sebralo naději na postup. Druhé Kamenné Žehrovice hostí Libušín (3.), jenž dokazuje, že to s ním nebude tak špatné, jak se před sezonou všeobecně předpokládalo.

„Očekávám, že to oboustranně útočný fotbal. Každopádně se soupeře nebojíme a chceme jeho suverenitu narušit,“ prohlásil kouč Nova Pavel Filip, jenž ještě před rokem vedl hostouňský tým.

Podmínkou ale prý je, že jeho mladí svěřenci konečně začnou proměňovat šance, kterých si umí vypracovat dostatečné množství.

V Libušíně stále nemohou vydýchat dva vyloučené a vůbec výkon rozhodčího z posledního vzájemného duelu na půdě Žehrovic (hrálo se v Tuchlovicích). O ničem jiném se poslední týden v libušínské šatně nemluví.

Z předzápasové atmosféry vyplývá názor sekretáře klubu Milana Drahoše. „Herně si na soupeře věříme, pořád ale na nás leží stín tehdejší křivdy, po níž byl rozhodčí Brejník dočasně vyřazen z listiny rozhodčích okresního přeboru. Víc než Žehrovic se opět obáváme rozhodčího, zejména když stále nevíme, kdo utkání bude řídit.“

Bez bodového zisku zůstává jediný tým, a to Sparta Kladno. Pokud by se na tom po sobotě něco změnilo, bylo by to při současné situaci ve sparťanských řadách překvapení. Bude platit, že derby nemá favorita i na Slovanu?

„Myslím, že favorita má v domácích,“ konstatoval kouč hostů Jaroslav Fujdiar, který by měl mít podle jeho slov k dispozici silnější sestavu než v předchozích utkáních. Vychází ze schůzky, již měl s hráči po posledním utkání.

„Něco se řeklo a ve středu byla na tréninku jen pětice opět stejných hráčů. U ostatních se nemohu spolehnout, že na utkání přijdou. Pokud ano, tak je otázka, v jaké budou formě, když netrénují,“ dodal Fujdiar, jenž by si přál do konce podzimu nahrát alespoň devět bodů, aby Sparta nešla ve šlépějích Slavoje, jehož pád se zatím nezastavil ani ve III. třídě.

V dalších zápasech bude zajímavé sledovat zda se Přítočnu (13.) podaří bodovat ve Pcherách (10.). Fotbalovou lahůdku slibuje duel mezi týmy prošpikovanými výbornými, byť trošku staršími fotbalisty, Velvary B (6.) – Knovíz (12.).

Dobrý zápas se dá čekat také ve Hřebči (4.), která hostí Kročehlavy (5.). Béčko Tuchlovic (8.) dává zapomenout na ostudu, již dělal v přeboru na jaře. Teď hlavně doma patří mezi nesmírně silné týmy. Jak se u nich povede Otvovicím (11.)?