KLECANY – LIBUŠÍN 0:2

Zápas v Klecanech moc fotbalovosti nepobral. Na vině byl terén, kde se prakticky nedalo kombinovat. „O to je naše výhra cennější,“ těšilo kouče a předsedu klubu Petra Bartoše.

Výhra jeho mužstva byla spíš šťastná a rozhodlo se o ní v poslední dvacetiminutovce. Nejdřív hosty podržel při dobře kopnutém trestňáku brankář Cipra a v 75. minutě přišlo rozhodnutí. Dimov vybojoval míč, předal Bejblovi, ten Sejtarijovi a jeho centr nečekaně zaplachtil za gólmana. Po pár minutách utekl z půlky Obradovič a výsledek pečetil.

„Zápasy pravdy nás ale čekají teď,“ zmínil Bartoš nadcházející los lídra tabulky. Ve zmíněném sobotním magnetu kola hostí Baník druhé Jíloviště, pak míří do rozjetých Černolic, přivítá v derby Hřebeč a jede na plac čtvrtých Tochovic.

VESTEC – HŘEBEČ 3:2 PK

Hřebeč na jaře ztratila bodové tempo, přitom podle kouče Adama Kindla hraje paradoxně lépe než na podzim. Ve Vestci vedla bleskově 2:0, stačilo jí to ale jen na bod. Do vedení ji poslal ve 2. minutě Pinkas po standardce, na 0:2 dával Kujal, jenž pokazil sólo, ale obrana mu míč znovu naservírovala. Jenže další šance hosté zazdili a do půle se domácí zvedli a vyrovnali. „Hlavně snížení je zvedlo, přitom padlo po naší zbytečné chybě a ve chvíli, kdy jsme se moc soustředili na v bolestech se svíjejícího Servuse,“ popsal Kindl.

Ve druhé části Hřebeč přidala, byla lepší, ale když Klavíkovi chytil gólman penaltu (za ruku), mohli v závěru rozhodnout i domácí. Hosty podržel dvakrát skvělý Zajíček v bráně, ale při penaltovém rozstřelu už štěstí neměl. Naopak hřebečský Zahálka nedal a bod navíc zůstal ve Vestci. „Kluky ale pochválím. I na těžkém terénu to byl výborný fotbal s šancemi na obou stranách. Jedeme dál,“ dodal Adam Kindl.