Zajímavější bude sledovat dění na druhém pólu tabulky, kde je situace pořádně zamotaná. Sestupem ohrožena je polovina mužstev. Podle současného vývoje v I. B třídě se klidně může stát, že okres opustí tři celky.

O hodně půjde v sobotu na Slovanu Kladno, kde předposlední domácí po nečekané výhře v Přítočnu hostí jen o bod lepší Libušín, jenž čeká na první bodový zápis jara. U týmu, který v polovině podzimu atakoval nejvyšší pozice, to je překvapení.

„Největší problém máme v obranné hře, kde nám mimo jiné chybí konstruktivní hráči,“ míní lídr Baníku Jan Kopřiva s tím, že by bylo dobré, kdyby Libušínští konečně dali první gól utkání. Zatím ve všech čtyřech zápasech inkasovali do 10. minuty!

Vedle vyšší koncentrace na vstup do utkání chybí mužstvu střední generace. Z té zůstal Kopřiva v podstatě sám. „Máme šikovné mladé kluky, pomáhat nám ale musí starší jako Skala či Eichler. Přesto věřím, že to na Slovanu zlomíme,“ říká 31letý záložník celku s nejnižším počtem vstřelených branek.

Jen o málo více jich dal povzbuzený Slovan, jemuž se nevydařil konec podzimu, kdy měl řadu zraněných a vyloučených. Tři hráči si dokonce přenesli tresty do jara. „Je důležité vyhrát a tím v tabulce Libušín přeskočit,“ uvědomuje si stoper Slovanu Václav Kulhánek, který pochopitelně sleduje situaci v I. B třídě, kde ze zištných důvodů drží palce celkům z Kladenska.

Slovan na jaře pouze jednou prohrál, pomohlo mu uzdravení klíčových hráčů Machače a Pařízka. Mužstvo převzal nový kouč Tomáš Kouba mající po zrušení rezervy k dispozici dost lidí. „Na naší hře se ale nic nezměnilo, protože nastoupil pár dní před začátkem jara,“ tvrdí 30letý Kulhánek patřící mezi nejlepší střelce mužstva.

Podle něj je prvním předpokladem úspěchu pohlídat Kopřivu. Pak by se jeho celek mohl posunout blíže středu tabulky, kam podle něj patří. „Větší ambice asi nemůžeme mít,“ míní a dodává proč: „Chybí nám víc mladých a ty není kde brát.“

Jak vidí zápasy 18. kola: K. Žehrovice – V. Přítočno: Kopřiva 2:0, Kulhánek 2:1, redakce 2:3, Hřebeč – Knovíz 3:1, 4:1, 4:1, Otvovice – Kročehlavy 1:2, 2:3, 2:1, Novo – Sparta 2:2,.1:1, 3:3, Velvary B – Hostouň 1:3, 1:3, 1:3.

Před týdnem skončil souboj Františka Motlíka (Hostouň), Petra Čápa (Hřebeč) a redakce smírně 2:2:2. První jmenovaný a redakce ale uhodli po jednom přesném výsledku. Vítězem jsme určili Motlíka, jehož trefa byla cennější (V. Přítočno – Slovan 1:2).