Sokol Lidice – SK Doksy 4:2 (3:0)

Za hosty sice nastoupil brankář Zlata, který chtěl ukončit kariéru, přesto do půle platili nováčkovskou daň. Už ve 3. minutě trestal jejich nedůraz po standardce Tyburec, v 18. udeřil ranou k tyči Kosora. A před půlí vymyslel Pavelec třetí gól pro T. Radostu. „Kluci mě do půle zklamali. Přitom jsme je na všechno připravovali, ale hráli ustrašeně. Museli jim trochu umýt hlavy,“ hodnotil první část trenér Doks Jiří Škvára.

Jeho svěřenci po obrátce konečně předvedli, proč loni ovládli okresní přebor. Najednou byli lepší, toužili se do utkání vrátit a bleskově se jim to povedlo během jediné minuty (57.– 58.). Nejprve Mošnička už střílel do prázdné klece, když ho sestřelil Halwiger. Kopala se penalta (Křivánek ji proměnil), ale domácího zadáka sudí Stádník nepochopitelně nevyloučil. Rozčarování hostů zmírnil vzápětí Větrovec, jenž si naběhl na dlouhý míč za obranu a hlavou překonal Kohouta.

Jenže pak se Lidice uklidnily a v době, kdy se zase začaly dostávat pod tlak, přišel druhý nepochopitelný okamžik rozhodčího, když po hlavičce osamoceného Häckla nad zapískal penaltu. Kosora ji dal a stanivil konečný účet. „Já to neviděl, nebudu to hodnotit. penaltu soupeře jsem viděl, ta byla jasná, řekl domácí trenér Jaroslav Topka, jehož uspokojila první půle, zato s pasivitou po obrátce spokojen nebyl. Jeho protějšek Jiří Škvára hřímal, už ale ne na své hráče. „Ti ve druhé části zabrali, ale bohužel rozhodčí udělal chyby, které byly zásadní. Po naší penaltě měl jasně vyloučit faulujícího hráče, to je v pravidlech, když se střílí na prázdnou bránu. A za co byl pokutový kop proti nám, to opravdu netuším,“ hněval se.

Branky: 3. Tyburec, 18. a 81. Kosora (druhý z p), 42. T. Radosta – 57. Křivánek (p), 58. Větrovec. Rozhodčí: Stádník.
Lidice: Kohout – Egrmaier, A. Radosta, Míčka, Halwiger – Kovařík (75. Häckl), Kosora, Tyburec, V. Vysloužil – Pavelec, T. Radosta (75. Krehák).
Doksy: J. Zlata – Vlasatý, Blažek, Škvára, Křivánek – R. Zlata, Barták, Šanta, Mařík – Mošnička (74. Steckovič), Větrovec.

Prohlédněte si fotogaleriii ze zápasu.