Sokol Lidice – SK Lhota 1:2 (0:1)

Zápas neozdobilo velké množství zajímavých situací, avšak když přišly, většinou končily gólově. Poprvé udeřilo už ve 12. minutě, když domácí brankář Kohout poměrně nešikovně vyrazil míč do spoluhráče Tlustého a jeho sražení skončilo za Mačurovy kontroly vlastencem – 0:1. Hosté si od té doby vedli na malém lidickém hřišti zdatně, dobře kombinovali, ale do další vážnější akce se nedostali. Před pauzou však přišli o zraněného Procházku, a přestože odstoupit musel o přestávce také navrátilec do lidické sestavy Záleský, karta se po obrátce otočila.

Najednou byli lepší svěřenci jindy hrajícího, nyní zraněného trenéra Topky a brzy se kuriózně dočkali vyrovnání. Jestli u prvního gólu chyboval brankář Kohout, tak kolega Šimek ho v 50. minutě napodobil a po jeho podklouznutí se čerstvý veterán Šimůnek nemýlil – 1:1. Lidice byly aktivnější i dál, ale T. Radosta nedoskočil na centr Hláska a poté Tlustý z úhlu nechal Šimka napravit, co předtím pokazil.

Rozhodující moment tak přišel na druhé straně v 73. minutě. Zřejmě nestárnoucí Havelka vtrhl do vápna, šlápl na míč, v tu ránu ho však zezadu sestřelil skluzem Rudek a sudí – byť po pořádně dlouhém promýšlení, zapískal pokutový kop. Mačura ho s přehledem proměnil a rozhodl, neboť domácí se už ke kloudné akci neprokousali. „Podle mého to penalta byla a mimochodem Havelka zahrál na kraji zálohy opět skvěle,“ řekl hostující kouč Vladimír Hodan a souhlasil s ním i domácí vedoucí týmu Vasil Stach. „Rudek asi chyboval,“ uznal.

Jinak se oba šéfové shodli, že zápasu by lépe slušela remíza. „Dnes jsme asi měli trochu více štěstíčka. Fotbal moc ke koukání nebyl, míč na malém hřišti létal ze strany na stranu. Chyběly i šance,“ hodnotil Vladimír Hodan, jehož potěšil návrat útočníka Zadáka na hrot. „Bylo to zatím jen na poslední dvě minuty, ale postupně ho po operaci budeme zatěžovat více. V útoku bychom posilu potřebovali,“ ví už dlouho kouč Lhoty.

Branky: 50. Šimůnek – 12. vlastní, 73. Mačura (p). Rozhodčí: Nepraš.