Sokol Lidice – SK Slaný 3:5 (1:5)


„Máme dost zraněných, někteří budou hrát se sebezapřením,“ obával se vedoucí domácího týmu Vasil Stach. A měl proč. Už v 5. minutě dával Galbavý na Pleváka, ten ovšem prázdnou klec netrefil. Pak si však naběhl na kolmici Tauš a nemýlil se, další přihrávku Volfa zužitkoval Plevák – 2:0. Další gól padl po akci Hrubika. Poslal přihrávku na Volfa, jenž gentlemansky branku přenechal zakladateli akce. Obrana Lidic následně neubránila Volfa a Wohlmut si jen sáhl na míč – 0:4.


Po tomto šoku se domácí zvedli a Hlásek trefil centr Šimůnka hlavou do šibenice. Avšak jeho tým zmrazil výstavní trefou Hrubik – 1:5.


Domácí udělali po přestávce několik změn a Slaný polevilo. T. Radosta z TK trefil jen Šarocha a po krásné kombinaci pálil Šimůnek pozdě. Naději pro Lidice zařídil v 69. minutě Halwiger. Svůj projektil vyslal Koloušek, střídající brankář Kudrna tak tak zakročil. Na ránu A. Radosty už však neměl. Mohlo to být ještě zajímavé, kdyby rozhodčí Ratajová pískla hostům ruku.

„Kluci se dobře pohybovali a soupeře přehrávali. Postup jsme si mohli zajistit dávno, zápasy s Lužnou a Mutějovicemi jsme hráli podobně jako tady, ovšem oba jsme prohráli,“ zalitoval trenér Slaného Rony Tauš a dodal, že jeho mladičký tým před rokem a půl v Lidicích dostal výprask 1:9. Inu, časy se mění a někdy rychle.


Branky: 21. Hlásek, 69. J. Halwiger, 88. A. Radosta - 12. a 32. Hrubik, 6. Tauš, 8. Plevák, 15. Volf. Rozhodčí: Ratajová.


Lidice: Wohlmut – Rudek (56. Tlustý), J. Halwiger, Zýka, A. Radosta – Šimůnek, Hlásek (46. Hloušek), T. Radosta, Šmejkal – Hrubeš (46. Koloušek), Egrmaier.


Slaný: Šaroch (71. Kudrna) – Provazník (65. Dudáček), Kuba, Čablík, Landvojtovič – Kuhn, Tauš, Volf, Hrubik – Plevák, Galbavý (83. Kokeš).