Sokol Lidice – Kněževes 1:2 (0:0)


Od prvních okamžiků bylo poznat, že se bude jednat o kvalitní utkání. Domácí Häckl nedokázal ze závaru skórovat, na druhé straně se nepovedl lob Poláka a nebezpečná střela Zusky. Poté se nechal vyloučit za protesty Vrábík, ale hosté nepolevili. Oba týmy nastřelily tyč, kněževeský Hlavatý netrefil úplně prázdnou bránu.


V přestávce se na stadionu v Lidicích nemluvilo jen o fotbale. Delegát svazu Jahelka totiž nařídil zavolat policii, protože ze strany hostujících hráčů bylo prý vyhrožováno rozhodčímu. Hádka byla podpořena sprostými výroky kouče Vrábíka staršího, který chtěl v jednu chvíli stáhnout své mužstvo ze hry, policie tedy musela situaci prošetřit. Nakonec se ale aktéři dohodli, že celou věc postačí řešit přes disciplinární komisi.


Na začátku druhé půle završil sérii šancí Egrmaier, který konečně poslal domácí do kýženého vedení. Jenže větší loženky měli oslabení hosté a Malafa z TK vyrovnal. Navíc za pět minut po nedorozumění obrany překonal jinak skvěle chytajícího Kohouta Polák. Hosté se zlobili na výkon rozhodčích, kteří možná několik chyb udělali.


Branky: 61. Egrmaier – 73. Malafa, 80. Polák. Rozhodčí: Hájek. ČK: 21. Vrábík (K).

Více v úterním Kladneském deníku.