Sokol Lidice – Sokol Vraný 4:3 (2:0)


V první půli to zase tak divoce nevypadalo. Lidičtí kralovali, vstřelili dva góly a další šance zazdili. První dal T. Radosta, ovšem hosté se poprvé zlobili – akci podle nich předcházel otočený aut. Na 2:0 zvýšil Hanf po kolmici Tyburce, navíc se následně nechal vyloučit David. Před ostrým zákrokem na Häckla měl už žlutou za protesty.


Po obrátce zahrozil hostující Bauer břevnem, ale chvíle Vraňáků přišly až poté, co si nechali dát třetí gól od Tyburce. V tu ránu začali hrát naplno a deset minut jim stačilo, aby v deseti vyrovnali.

Zmrzlé Lidice vrátil do Hlásek. Po situaci, kdy hosté reklamovali ofsajd, se dostal k odraženému míči a mistrným lobem ho poslal za Jochmana – 4:3.

Vyhrocení zápasu obstaral hlavní rozhodčí Bartůšek. Nahlásil nastavení o dvě minuty, poté nechal přiběhnout do vápna Lidic hostujícího brankáře Jochmana, ještě na něj mluvil a hned po rozehrání rohu Cimrmanem zapískal faul a konec duelu. To samozřejmě muselo spustit vlnu emocí vrcholící napadením domácích funkcionářů bránících arbitry.

Kouč Sokola Josef Jenč se k výkonu sudích vyjadřovat nechtěl. „Já jsem trenér a dělat to nebudu. Jenom by se Lidičtí měli zeptat sami sebe, proč se takové koncovky zápasů dějí právě u nich. Přece všichni, kdo k nim jezdí, nejsou jen nevycválaní vesničtí krumplové,“ dodal Jenč.

 

Hanf i sudí rány přežili, teď je vše na disciplinárce

Skončil zápas Lidice – Vraný a téměř všichni hostující hráči se vrhli směrem k rozhodčímu Bartůškovi. Tak na něj byli naštvaní za jeho údajně nespravedlivé výroky. Hlavně trenér Josef Jenč se postaral, aby k napadení nedošlo. „Beru to jako svůj úkol a ten jsem zvládl,“ přísahal. Jenže po cestě do kabin se na všechny sudí sápali i diváci, a také vedoucí mužstva Vraného Pavel Liška. Tady už k fyzickému napadení došlo, i když ne sudích, ale funkcionářů Lidic v čele s Václavem Hanfem. „Ale uchránili jsme rozhodčí. Nějakou ránu jsem dostal, nicméně nic hrozného mi není,“ popsal Hanf, který hájí lidický klub napadaný, že na jeho hřišti sudí příliš často straní domácím. „Spíš se podívejte, kdo si u nás stěžoval. Lidé, jako je pan Vrábík z Kněževsi či teď někteří Vraňáci. Viděli jste někdy jejich chování?“ ptá se Hanf, podle něhož sudí popsal incident do zápisu a Pavel Liška, jenž prý strčil do asistenta, půjde na disciplinárku. Vyjádří se až tam, zatím nechce. „Člověk hraje jen o dobrý pocit – fakt o nic jiného letos nestojíme. A pak takováhle křivda,“ mávl rukou Pavel Liška.

Více v úterním Kladenském deníku.