Lidice – Braškov 2:1 (1:0)

Domácím se zápas povedl o mnoho lépe než hostům. Vnutili Braškovu svůj systém pomalejší, ale kombinační hry. nahrál jim i gól T. Radosty, který už v 15. minutě využil Tyburcova přesného centru z rohu. Lidice měly i další tutovky, ale ty šly buď mimo, nebo zářil fantasticky chytající Jaroslav Kohout. Jeho protějšek stejného příjmení – Jindřich, se zdaleka tolik nepotil a zlobily ho jen ne právě ideálně pokryté standardky hostů. Ti je ale nevyužili a navíc v úvodu druhé části inkasovali podruhé. Tentokrát Topka vysunul dlouhým nákopem A. Radostu, který životní trefou volejem přes celou bránu rozplesal srdíčka fotbalových fandů. Také v dalším průběhu Lidičtí na hřišti vládli a jen díky skvěle chytajícímu Kohoutovi nezvýšili.

Ke konci přece jen převzal taktovku Braškov a nakonec i snížil. Po ruce ve vápně se dožadoval penalty už v 88. minutě, ale dočkal se až v nastavení, kdy M. Maňkoš šikovně upadl přes Jindřicha Kohouta. Duda z desítky nezaváhal, ale to bylo ze strany hostů vše.

Domácí hrající trenér Jaroslav Topka měl konečně důvod k radosti, jeho tým je zpět ve hře o postup. „Hráli jsme úplně jinak než v prvních dvou zápasech. Ze zajištěné obrany, s velkým nasazením a chutí. yl cítit i silný týmový výkon,“ hodnotil a doplnil pochvalu pro jednotlivce. „Po delší době zahrál výborně Tomáš Radosta, kvalitní byli i Tyburec s Kosorou a Dan Míčka,“ dodal.

Hostující Jaroslav Želina slavil čtyřicítku, ale pěkný dárek nedostal. „Na pozápasové oslavě podali kluci podstatně lepší výkon,“ hořce se pousmál a pokračoval. „Byli jsme bez šťávy a přizpůsobili jsme se jejich pomalejší hře. Vůbec jsme neběhali,“ dodal zklamaně.

Branky: 15. T. Radosta, 49. A. Radosta – 90. (+1) Duda (pk). Rozhodčí: Vočka.

Lidice: Jind. Kohout – A. radosta, Topka, Míčka, Halwiger – Tlustý (88. Hanf), Kosora, Tyburec, Zýka, Vl. Vysloužil (88. Pavelec) – Tyburec (84. Egrmaier), T. Radosta.

Braškov: Jar. Kohout – Přerost, Fridrich, Bartoš (65. Fuit), Hlavatý (50. Bach) – M. Maňkoš, Veselý, Přichystal, Duda – Nachtigal, P. Maňkoš.