Lidice – Tuchoměřice 5:4 (3:1)


Hosté hráli hezky v útoku od začátku, ale to domácí také a na rozdíl od soupeře proměňovali šance. První už po dvou minutách Záleský, který poslal do sítě centr Egrmaiera z rohu. Ve 14. minutě navíc Halwiger nachytal z hranice šestnáctky chytroučkou ranou přelstil mizerně stojícího brankáře Dvořáka. Za chvilku si vymodlil V. Vysloužil pokutový kop, Kosora ho ale nedal a začal tak svůj den blbec. Ještě chvíli mu však bylo do smíchu, neboť jeho nezdar napravil ve 27. T. Radosta, jenž zužitkoval přepychovou nabídku Tyburce – 3:0. A to ještě V. Vysloužil napálil tyčku.

Pohodička, klídek, chyběl jen tabáček. Lidičtí ho brzy dostali, v tuchoměřickém vydání ale připomínal silné kubánské kouření. Do půle Kejmar z TK snížil a po změně stran dlouho existovalo jediné mužstvo – hosté. V 55. minutě nakopl brankář Dvořák dlouhý míč do otevřené obrany domácích, k míči se dostal Valtr a lehce překonal Kohouta. Za další tři minuty Kohout nohama vyrazil prudkou střelu, ale v 65. už na Sopkův pokus po závaru nestačil.
Hrající trenér Topka se hodně rozčiloval a snažil se vyburcovat Lidické k lepšímu výkonu a poslechl ho Tyburec, hrdina závěrečné pasáže. Nejprve vydřel osobní souboj na půlce, přešel až k vápnu a zavěsil na 4:3. Navíc konsternovaní hosté přišli o vyloučeného šikulu Opatrného, jenž v jediném hrubém zákroku dne zle fauloval Halwigera.

Domácí měli opět karty rozdané na durcha, avšak zase přišla chyba. Kosora nedal jasnou tutovku a vzápětí zbytečně fauloval Valtra. Kejmar z penalty vyrovnal, chyběl ale ještě dvacet minut. Domácí Tyburec je využil, když využil v 85. exkluzivní příhru T. Radosty.

Valtr opět mohl srovnat, ale nedal, a tak body zůstaly na hřišti aspiranta na postup.

„Bylo to velmi pěkné utkání, kdy obě mužstva chtěla hrát fotbal bez jakýchkoliv hrubých faulů a zbytečných emocí. Výjimkou bylo vyloučení hostujícího Opatrného,který zcela bezdůvodně po zapískání nakopl Jendu Halwigera, až musel střídat. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, hodně jsme běhali, hráli jsme dosti často na jeden dotyk a opravdu se dařilo. Škoda, že svůj špatný den měl Jirka Kosora, ale takové špatné utkání přijde na každého. Naopak jeden z hodně dobrých zápasů odehrál Tyburec, jenž dvě branky dal a ještě stačil na dvě další nahrát.V druhém poločase naše mužstvo zcela nepochopitelně přestalo hrát a dovolilo houževnatému soupeři dokonce vyrovnat, ale zvýšenou bojovností a nasazením jsme nakonec dokázali získat tři body, ulevil si vedoucí Lidic Vasil Stach.

Branky: 2. Záleský, 14. Halwiger, 27. T. Radosta, 67. a 85. Tyburec – 41. a 72. Kejmar (druhá z p), 55. Valtr, 65. Sopko. Rozhodčí: Brožek. ČK: 67. Opatrný (T).

Lidice: Kohout – Záleský (85. Pavelec), Topka, A. Radosta, Halwiger (63. Míčka) – Egrmaier, Zýka, Kosora (75. T. Vysloužil), V.Vysloužil - Tyburec,T. Radosta.