Sokol Lidice - Sokol Braškov 2:2 (2:1)

Domácí vedli za dvacet minut po gólech Pavelce 2:0, začátek se jim po nevyvedeném duelu v Pavlíkově opravdu povedl. Pavelec ukázal svoje kvality při obou brankách, ale zejména u druhé, kdy si posadil na zadní část těla obránce i brankáře mandu a pak zavěsil pod břevno. "Je to hráč, to bez pardonu. Jenže když dostal míč, stál ve třímetrovém ofsajdu," hořce poznamenal kouč hostů Jaroslav Želina.

Jeho svěřence vrátil do hry rychlý snižující zásah Pokorného, který se prosadil hlavou po standardce. Od té chvíle zápasu dominovali, hlavně od začátku druhé poločasu. Nadějné a hezké akce však asistent Schořovský neúnavně mával jako ofsajdy, byť se zdálo, že minimálně ve dvou případech mylně.

Přesto jednu situaci pustil - ta se dokonce zdála ofsajdová a Tichý jakoby ani nevěřil, dokonce místo vedení míče sledoval po očku, zda se mává. Pak pokračoval a nalezl zcela volného Nachtigala, jenž vyrovnal.

Lidice i dál byly spíše pod tlakem, bombu Dudy zdálky ale přežily, Repaský také nemířil přesně a do vápna se hosté prostě nedostali. Vyhrát tak klidně mohli domácí, protože Häcklova tečovaná rána určitě gólová byla, nicméně brankář Manda vytáhl bravurní zákrok.

Že se nekončilo rvačkou, to bylo nakonec dobře, i když v poslední minutě jí verdikt rozhodčích málem vyvolal. Na braškovské půlce v rohu hřiště odpískal hlavní Plesl faul Lidic, hosté se rozeběhli dopředu, ovšem asistent Glogar nechal najednou kopat domácí. Ti postupovali k bráně, šanci ale zazdili. V opačném případě by zřejmě bylo na hřišti i následně v kabinách hodně veselo. "To asi ano, někteří kluci měli tepny pořádně naběhlé. Nicméně hráčům děkuji,že tohle ustáli a nikdo nedostal červenou. Tenhle zápas musel být utrpením pro všech dvaadvacet hráčů. Přitom jsme od sebe jedenáct kilometrů, já tam mám spoustu kamarádůa tohle se prostě nedělá. Morálními vítězizápasu jsme my, ale bod - ten je oběma k ničemu," rozčiloval se znechucený kouč Braškova Jaroslav Želina.

Hostující hrající kouč Jaroslav Topka se k výkonu rozhodčích vyjadřovat nechtěl. "Sám jsme ten zápas viděl. Možná nám trochu pomohli, nicméně ať si Braškov sáhl do svědomí, jak je na tom v domácích utkáních on. My když někam přijedeme, také rozhodčí málokdy píská pro nás," řekl Topka zklamaný výsledkem. "Začali jsme výborně, bohužel si ale necháme dát kontaktní gól a pak začneme bláznit. Hráli jsme moc nepřesně, po obrátce se nechali zatlačit a vyrovnání viselo ve vzduchu," dodal kouč Lidic.

Potěšit ho tak mohlo jediné. Po přestávce se po dlouhém a vážném zranění vrátil do hry záložník Jan Tyburec, a byť se ještě necítí ideálně, vzpruhou pro tým byl.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.

Branky: 6. a 25. Pavelec - 28. Pokorný, 57. Nachtigal. Rozhodčí: Plesl - Schořovský, Glogar.

Lidice: Kohout - Puverle, Topka (62. Tyburec), Míčka, Halwiger - Tlustý, Zýka (71. Häckl), A. Radosta, Egrmaier - Pavelec, T. Radosta.

Braškov: Manda - Pokorný, Piešťanský, Bach (65. Přichystal), Duda - M. Maňkoš (72. P. Maňkoš), Veselý, Fridrich, Repaský - Nachtigal, Tichý.