Chmel Mutějovice – Sokol Lidice 0:0

Od úvodního hvizdu se hrálo pouze na jednu branku a hostující gólman Kohout byl v permanenci. V 7. minutě prověřil jeho pozornost dalekonosnou střelou pod břevno Linhart. V 16. minutě zahájil své zastřelování ranou těsně vedle Hlavsa. O pár minut později se k velkému sólu z vlastní poloviny vydal Sajner, jeho přihrávku na zcela volného Placatu však zastavil ofsajd. Ofsajdová past ostatně zastavila několik dalších nadějných akcí chmelařů. Před koncem poločasu ještě narazil Knap Hlavsovi, jehož další projektil opět mířil těsně vedle. „Podle mě bylo první dějství o ničem – i z domácí strany,“ mínil Topka.

Úvod druhého poločasu přinesl nezměněný obraz hry. Útok za útokem se valil na Kohoutovu branku, která však stále odolávala. Ve 49. minutě unikl po křídle Staněk, jeho centr však prošel celým vápnem, aniž by ho kdo tečoval. Doslova střelostroj se pak rozpoutal v 55. minutě, kdy po sérii odražených míčů téměř polovina domácích hráčů pálila na hostující branku, ale Pacourek s Pechem nastřelili gólmana, Staněk minul branku a Knap v rozhodujícím okamžiku netrefil míč.

Po hodině hry se poprvé důrazněji ozvali hosté. Jejich nejnebezpečnější hráč Pavelec se prodral do malého vápna a z otočky nastřelil boční síť. Z protiútoku zahájil další rychlou akci chmelařů Holý, Staněk ideálně předložil míč osamocenému Knapovi, který však nastřelil nohy ležícího Kohouta. K završení domácí smůly v 78. minutě další utěšenou střelu aktivního Hlavsy zastavilo břevno a odražený míč nasměroval dobíhající Sajner vysoko nad.
V závěru ještě musel předčasně do sprch za nevybíravé oplácení na Holého hostující Tyburec, ale to nic nezměnilo na tom, že hosté ubránili bezbrankovou remízu a s jednobodovým náskokem zůstali v tabulce před chmelaři.

„Jeli jsme pro tři body, ale nakonec musíme být s remízou spokojeni, zápas se nám nepovedl. Tyburcova zkratu je škoda. Když přijde na disciplinárku on, asi dostane trest natvrdo. Ale stejně ho nedávno zraněný kotník stále bolí, asi by musel vysadit,“ dodal Jaroslav Topka.

Lidice: Kohout – Puverle, A. Radosta, Míčka, Kroc – Tlustý, Häckl (46. Zýka), Tyburec, Egrmaier – Pavelec, T. Radosta (70. T. Vysloužil).

Rudolf MUZIKA, Eva DUŠKOVÁ