Sokol Lidice – Sokol Jeneč 4:1 (2:1)

Že by ale Lidice něco vypustily? Ani náhodou! „Chtěli jsme vyhrát a vyhráli jsme,“ řekl po utkání hrající trenér Jaroslav Topka. Výhra je dokonce ze sestupových vod katapultovala na sedmé místo. „V hlavách jsme rozhodně neměli, že hrajeme spíše o střed tabulky,“ přiznal.

Lidice byly od úvodních minut lepším týmem a už v první pětiminutovce musel hostující gólman T. Rigo vytahovat konečky prstů nad. Nicméně v 11. minutě už nemohl dělat nic, po přímém volném kopu zleva lehce tečoval k tyči Aleš Radosta. Hosté se nestačili ani nadechnout a už o 30 vteřin později opět po přihrávce z hořící levé strany museli spolknout druhou hořkou pilulku. Po rychlém brejku se otočil na hranici vápna Pavelec a šťastně mezi nohy jednoho protihráče zvýšil. Nic netušící Rigo mohl jen hlesnout. O pár sekund mohl dokončit tříminutový zázrak Tyburec, po jeho ráně se ovšem třepetala jen boční síť.

Hosté chytli za pačesy šanci po půl hodině hry, na hranici ofsajdu se totiž uvolnil Kováč. „Podle mě to byl jasný ofsajd, ale neřeším to,“ vyjádřil se Topka. I přes jeho protesty jenečský forvard s přehledem podél těla brankáře Wohlmutha k tyči snížil. „Tady jsme měli zabrat, moc gólovek jsme si ale nevytvořili, a soupeř nás vytrestal,“ litoval kouč hostů Tibor Rigo.

Lidice kontrolovaly průběh hry i ve druhém dějství a byly lepší o parník. Po zmatku obrany Jenče kousek za hranicí vápna čtvrthodinu před koncem pohotově zvýšil Tyburec a pojistil domácím tři body. O pět minut později pálil skvěle na druhé straně Petr Valko, gólman Wohlmut ale ještě lépe vytěsnil nad a míč lízl břevno.

Tečku za duelem udělal v nastavení po rychlém brejku kapitán Tomáš Radosta, jenž uklidil chytrým padáčkem – 4:1. „Dopadlo to tak, jak mělo. Průběh hry jsme kontrolovali, odvedli jsme dobrou práci,“ ví Topka. „Do ničeho jsme se moc nedostali, především ale díky pomezním sudím, kteří nás nepustili za půlku. Soupeř hrál skvěle,“ zhodnotil Rigo.

Branky: 11. A.Radosta, 12. Pavelec, 75. Tyburec, 90+1. T.Radosta – 30. Kováč. Rozhodčí: Vlk – Salač, Brejník.

Lidice: Wohlmut – Míčka, Topka (50. Zýka), A. Radosta, Halwiger – Kosora (68.V. Vysloužil), Häckl, Tyburec, Egrmaier (78. T. Vysloužil) – T.Radosta, Pavelec.

Jeneč: T. Rigo – Havlíček, Dolejš, Šafařík (28. Pelc), Inneman – Petr Valko (83. Císař), Souček, Pavel Valko, Kotík – Vosáhlo, Kováč.