První půlhodina zcela patřila Řepínu, pak se už ale Lidice probraly z „letního“ spánku a po brance naprosto ožily. „Prvních třicet minut jsme zcela nezvládli a díky bohu, že jsme poté dokázali dát branku,“ odfoukl si po zápase trenér domácích Jaroslav Topka.

Krušná jak pro něj, tak i pro celý tým byla první desetiminutovka. Nejprve po dobrém centru nejvýše vyskočil Štrupl a perfektní zákrok musel předvést Kohout. Po následném rohovém kopu si obrana opět zapomněla plnit své povinnosti, trestuhodně ale hlavou přestřelil kapitán David.

Ten unikl obraně i o chvilku později a řítil se sám na domácí bránu, místo přihrávky na lépe postaveného Šrtupla ale volil střelu a Kohout brilantně jednoruč opět vyrazil.

„Chytil několik tutovek, oplýval jistotou po celý zápas,“ vysekl gólmanovi poklonu i Topka. Poté se hrálo spíše ve středu hřiště a věci se začali dít čtvrthodiny před koncem. Po rohovém kopu nastřelil Radosta hlavou břevno, následně však přihrávku Vosyky zprava umístil zhranice vápna ktyči Pavelec – 1:0.

Od této chvíle znovu tlačili hosté, avšak zdruhé branky se mohli radovat Lidice. Pět minut po přestávce stačilo Tyburcovi na to, aby dorážkou pod břevno potrestal nedůraznost obrany. Po jeho střele totiž krásně vyrazil Peřestný, sopakovaným pokusem nemohl dělat nic.

„Úvod druhé půle byl i nyní nepovedený, ještěže jsme se podruhé trefili a uklidnili,“ trpce poznamenal Topka. Řepín se snažil vyrovnat, avšak na Kohouta si ani dalekými střelami, ani samostatnými průniky nepřišel.

V66. minutě neudržel nervy hostující Vaněček a za protesty se pakoval po červené kartě do kabiny, i přesto hosté vnastavení snížili. Na hranici vápna dostal přihrávku Prejza a tentokrát nenechal nikoho na pochybách – 2:1.

Více se už do závěrečného hvizdu nepřihodilo, Topka svýkonem rozhodně spokojen nebyl. „Nezasloužili jsme si vyhrát, soupeř nás přehrával, za tři body jsme hodně rádi.“

Lidice –Řepín 2:1 (1:0). Branky: 37. Pavelec, 50. Tyburec – 90(+1). Prejza. ČK: 66. Vaněček (Ř) Rozhodčí: Plesl – Jarolímek, Kelner.
Lidice: Kohout – Puverle (72. Hanzlík), Míčka, Radosta, Halwiger – Vosyka, Kosora (68. Zýka), Tyburec, Egrmaier – T. Vysloužil (81. VVysloužil), Pavelec.