Klecany – Lidice 5:0 (3:0)

Pro hosty bylo od začátku všechno špatně. Před utkáním přišli o zraněného Tyburce, hrát nemohli ani Tlustý, V. Vysloužil a Míčka. Už při nástupu do autobusu bylo vidět, že se jim do fotbalu moc nechce, navíc po třinácti minutách a prohrávali o dva góly. Nejdřív nechali volného kapitána Pfeifera, jenž nedal Kohoutovi naději a poté přišel dlouhý výkon brankáře, prodloužení z půlky a opět Pfeifer, podle hostů z jasného ofsajdu, zvýšil.

Měl tak zaděláno na příjemné nedělní odpoledne, zatímco hosté dál chřadli. Jejich bezkonkurenčně nejlepší borec Pavelec musel odstoupit pro zranění, za chvíli ho následoval také Vosyka.

A problémům pořád ještě nebyl konec.

Rozvášněný Pfeifer přidal do přestávky třetí gól a zkompletoval čistý hattrick.

Ani po obrátce se obraz hry nezměnil. Ploužící se hráči Lidic se nestačili domácí rychlosti a chuti a dostali ještě tři rány. Tou první bylo vyloučení kapitána T. Radosty, který měl žlutou už z první půle (protestoval proti druhé brance) a v 58. minutě šel za faul pod sprchy. Další úder přišel od Rybeckého, který sice provařil jasnou tutovku, ale míč se k němu od tyčky vrátil, sklepl si ho rukou a skóroval.

Čtyři minuty před koncem pak završil svůj koncert Pfeifer čtvrtým gólem.

„Tentokrát bylo opravdu všechno špatně a domácí zaslouženě vysoko vyhráli. Chtěli hrát, my bohužel ne. Jediný, kdo snesl měřítko, byl brankář Kohout, jenž lapil snad tři góly,“ hodnotil kouč Lidic Jaroslav Topka, který doufá, že do dalšího těžkého duelu s Tišicemi se alespoň část kádru dá dohromady. „každopádně jsme bez útoku. Radosta asi dostane trest, Pavelec je zraněný,“ hrozí se Topka.

Branky: 4., 13., 29. a 86. Pfeifer, 76. Rybecký. Rozhodčí: Kinčl. ČK: 58. T. Radosta (L).

Lidice: Kohout – Puverle, A. Radosta, Hanzlík (73. Wohlmuth), Halwiger – Vosyka (25. Kosora), Häckl, Zýka, Egrmaier – Pavelec (18. T. Vysloužil), T. Radosta.