Lidice – Tišice 2:1 (2:0)

Do 20. minuty se hrálo od vápna k vápnu, ale pak unikl po pravé straně Pavelec. Bohužel si nevšiml úplně volného Egrmaiera, ovšem i tak mířil jen kousek nad. Ve 28. minutě si Lidice přece jen dostaly do vedení, i když se štěstím. Po jejich autu zahrál Klíma nešťastně rukou a sudí nařídil pokutový kop, z něhož Pavelec otevřel skóre.

Domácí pak mohli zejména ze vzduchu zvýšit, jenže Pavelec ani Häckl své hlavičky neumístili dostatečně přesně. Häcklovi se ovšem povedl reparát a právě hlavou ve 40. minutě zužitkoval přesný centr Tyburce.

Ve druhé půli žádaly Lidice další penaltu po zákroku na Pavelce, jenže tu rozhodčí neviděl. A dopředu se stále více tlačil kvalitní celek z Tišic. Uvadající domácí hráči toho měli plné zuby, navíc dvacet minut před koncem zbytečně chyboval A. Radosta a šikovný Štráchal dal utkání nový náboj – 2:1. Hosté pak až do konce byli lepší, do velkých šancí se však nedostali, což přičítali i výkonu rozhodčích.

„Není vůbec co řešit. Bylo to jednoznačně vedené utkání. Byl to zbytečný výlet do Lidic,“ zlobil se hostující asistent trenéra Antonín Kravcov.
Domácí lodivod Jaroslav Topka jeho kritiku nechápal. „Tišice hrály dobrý fotbal, ale po vápno a fotbal se hraje na góly. Naopak my jsme se zlobili, že za stavu 2:0 rozhodčí nezapískal penaltu na Pavelce,“ reagoval jinak spokojený Topka. „Výhra je pro nás hodně cenná, kluci zaslouží pochvalu.“

Branky: 28. Pavelec z PK, 40. Häckl – 70. Štráchal. Rozhodčí: Malý. Diváci: 100.

Lidice: Kohout – Puverle (46. Hanzlík), A. Radosta, Míčka, Halwiger – Vosyka, Häckl, Zýka, Egrmaier – Pavelec (70. T. Vysloužil), Tyburec (87. Kosora).

Tišice: Kulíček – Karlík, Brodský, Březina (55. Štráchal), Vítovec – L. Temiak, K. Temiak, K. Prejzek, Klíma – Svoboda (68. Priatka), T. Prejzek.