Hosty naladila už 7. minuta. Tauchman rozehrál přímý volný kop na neobsazené Mertu s Hrdlíkem, ti si narazili a první chladnokrevně zakončil. „Puverle s Hanzlíkem nechali dva hráče úplně volné,“ kroutil hlavou domácí kouč Jaroslav Topka.

Ten poté sledoval zvýšenou aktivitu svých svěřenců, kteří také vyrovnali, když si Pavelec vymodlil pokutový kop a T. Radosta ho proměnil. Chvíli na to chytil lužecký gólman hezkou hlavičku Häcklovi a velkou šanci měly Lidice ještě ve 36. minutě – A. Radosta orazítkoval břevno.

Po obrátce toužily Lidice zlepšit svůj výkon, ale opak byl pravdou. Nebezpečnější byli hosté a v 74. minutě rozhodli. Faulovaný Tyburec dostal na půlce výhodu, přestal ale hrát, míče se zmocnil Wolf a do otevřené obrany skóroval. Lidičtí se následně snažili, ale kombinačně nezvládali a sólově se neprosadili. To platilo hlavně pro Pavelce, kterého Lužečtí uhlídali. Navíc brzy po druhém gólu Hrdlík krásnou ranou přes celou bránu zvýšil. Takticky zvládli i závěr, když míč podrželi na středu hřiště či opatrně útočili a šetřili čas. „Je to tak, hráli co potřebovali, umně nás vyvedli z tempa. My hráli darebně, soupeř víc bojoval a můžeme být rádi, že po našich hloupých chybách nebyli Puverle a hlavně A. Radosta vyloučeni,“ hodnotil lidický trenér Jaroslav Topka.

„Od první do devadesáté minuty si kluci plnili svoje úkoly na sto procent. Dařilo se nám v obranné činnosti, a to je základ úspěchu. Musím opět pochválit všechny hráče od brankáře až po levé křídlo, kluci hrají jeden za druhého, to se mi na nich líbí, takhle se má hrát fotbal,“ radoval se z cenného vítězství trenér Eletisu Miroslav Štěpánek.

Lidice – Lužec 1:3 (1:1). Branky: 29. T. Radosta (pk) – 7. Merta, 74. Wolf, 79. Hrdlík.

Lidice: Kohout – Tlustý, A. Radosta, Puverle (75. Míčka), Hanzlík – Vosyka (73. V. Vysloužil), Häckl, Tyburec, Egrmaier – Pavelec, T. Radosta (59. T. Vysloužil).