Trenér Jaroslav Topka se před hráče v kabině postavil a důrazně je varoval před začátkem utkání. Možná by bylo lepší, kdybych nic neřekl. Při prvním kontaktu s míčem Häckl nahrával Míčkovi tak špatně, že domácí měli zadarmo tutovku a Hnátek nedal Kohoutovi šanci. Hrbolaté hřiště v hýskově jen cvakalo, jak Lidickým padaly čelisti…

Lidice sice mohly vyrovnat, ale T. Radosta nastřelil tyč a kanonýr Falout čekající na svůj dvacátý podzimní zářez na pažbě zase břevno. Místo toho do přestávky domácí po krásné akci zvýšili, a když využili další hrubice, bylo to už pro ně luxusních 3:0.

„Sice jsme se zlepšili ve druhém poločase, góly jsme vstřelit mohli, ale koncovka byla tentokrát mizerná,“ konstatoval zklamaný Topka.

Jasné vysvětlení nepodal ani k očekávanému odchodu Falouta do Hostouně, o němž se už dlouho mluví, ale pro Topkův celek to může mít velké následky. Na gólový přísun vysokého bombera byl totiž zvyklý. „Láďa se ještě definitivně nevyjádřil, ale vše nasvědčuje tomu, že na nějaký čas odejde. Zkusím pokřísit Pavelce. Trochu ho sice trápí koleno, ale když zhubne patnáct kilo, bude zase dobrý. Otázkou je, zda bude chtít,“ dodal Jaroslav Topka.