Jedna změna tu je ještě před začátkem duelu. Zatímco loni se válčilo o první místo, letos se čelo tabulky I. B třídy týká pouze Braškova. Lidice jakoby usnuly na vavřínech, navíc se jim vážně zranil možná nejlepší hráč mužstva Jan Tyburec a po porážce v Pavlíkově klesly na předposlední místo tabulky.

„Výkon v Pavlíkově byl vážně tristní. Chci ale věřit tomu, že v derby s Braškovem pochopí hráči, že k úspěchu je třeba i trochu běhat a nabízet se. Jenom hubou si výsledky neuhrajeme,“ řekl nahněvaný po posledním duelu hrající kouč Jaroslav Topka.

Obránce Michal Puverle se zase zlobil, že se o Lidicích nepíše trochu pozitivně, ale i on poté přiznal, že jeho tým zahrál tragicky. „Přesto bych návštěvu zápasu doporučil. Třeba alespoň kvůli dobrému pivu a klobáse,“ zlehčil svůj tón.

Lidice si musí dát pozor hlavně na ofenzivně laděné nejlepší střelce soutěže Nachtigala s Tichým, či pohlídání tvůrce hry Veselého.

Také Braškov se má na pozoru, přestože zmíněný Tyburec nehraje. „To byl mozek mužstva, je to pro obrovská ztráta. Nicméně stále mají opravdu výborné standardky kopané hlavně Egrmaierem s výtečnými náběhy zejména Tomáše Radosty,“ varuje Želina, jehož hráči mají zdravotní trable – zejména Pokorný s Tichým.

Právě Tichý byl hlavní hvězdou podzimního střetnutí na Braškově, kde domácí v půli prohrávali 0:2, ale otočili hlavně díky Tichému na 4:2. Bitva to každopádně byla divácky moc a moc atraktivní.

Zápas začne v sobotu v 16.30 hodin a utkají se týmy, které boj sice vyostří, pokud bude třeba, ale jinak mají poměrně dobré vztahy. „Alespoň já bych řekl, že hráči mezi sebou docela dobře vycházejí. I když na hřišti se určitě nějak moc šetřit nebudou,“ dodal Jaroslav Želina.