Obě mužstva se utkala po roční pauze a Lidicím se povedlo na Braškově to, to naposledy soupeři – otočily skóre z 0:2 na 3:2.

Dvě jejich chyby v rozehrávce totiž domácí během první půlhodiny ztrestali. Nejprve mohl už Veselý zakončit sám, ale přihrál ještě do ideální pozice Nachtigalovi, druhou trefu obstaral Tichý – za hlavu se chytal na půlce kličkující a chybující Pavelec.

Ale už do přestávky se hosté chytili. Náhradní brankář Zahrádka (Kohout byl na dovolené) jen vyrazil hrudníkem ránu T. Radosty z TK a Falout se dostal k dorážce první.

Druhá půle už byla v lidické režii. Nicméně zajímavé by bylo, kdyby Tichý svou další tutovku neposlal jen do tyče, vedení 3:1 by se hostům těžce otáčelo. „myslím, že kluci byli tak rozjetí, že by to otočili stejně,“ sebevědomě prohlásil kouč vítězů Jaroslav Topka.

Jeho tým vyrovnal díky individuální akci Tyburce, jenž zapletl nohy Bednářovi s Kučerou a parádně trefil šibenici.

A poté se prosadil i Falout. Jeho dlouhé nohy se dostaly za braškovskou obranu a přišla už jen klička Zahrádkovi a střela do prázdné. „Fotbal se musel líbit. Trochu se i jiskřilo, to k derby ale patří. Udělali jsme sice dvě hrubice, ale ve druhé půli bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Vyhráli jsme úplně zaslouženě,“ mínil Jaroslav Topka, s nímž víceméně souhlasil i domácí trenér Jaroslav Želina. „Za tu druhou půlku jsme si asi porážku zasloužili. Absence v naší sestavě byly znát, hlavně je ale škoda, že jsme v první půli nevyužili více šancí a ve druhé dali jen tyčku,“ litoval.

Braškov – Lidice 2:3 (2:1). Branky: 9. Nachtigal, 35. Tichý – 40. a 75. Falout, 64. Tyburec. Rozhodčí: Beran.

Braškov: Zahrádka – Pospíšil, Fridrich, Piešťanský, Kučera – Bednář, Veselý, Tichý, Přichystal – Duda, Nachtigal.

Lidice: Kohout – Tlustý, Štika, A. Radosta, Vl. Vysloužil – Vosyka (72. Egrmaier), T. Radosta, Tyburec, Häckl – Pavelec (46. T. Vysloužil), Falout.