Sokol Lidice – Sokol Vraný 0:5 (0:3)

Lidice se sotva dostaly za svou polovinu, a když už se tak stalo, na dobře hrající defenzívu prostě neměly. Domácí navíc v obraně stále chybovali, Vysloužil byl v útoku málo podporován, což vedlo i k tomu, že na brankáře Pražáka ani jednou nevystřelili. „Soupeř byl jasně lepší,“ uznal po mači sportovně vedoucí domácího mužstva Vasilij Stach.

Už v 16. minutě musel slabou dorážku Suchého vytěsňovat z brankové čáry Aleš Radosta, vranský záložník však vše napravil o chvilku později, kdy hlavou zužitkoval centr zleva. Vraný dále tlačilo, mělo nespočet rohových kopů, jedinkrát v utkání, kdy jim bylo úzko, bylo ve 25. minutě. To se prodral do úniku T. Vysloužil, jenže ten neposedný míč napálil hodně nad. Ve 35. minutě předvedli hosté skvělý rychlý brejk, Suchý přihrával na Mrvíka, jenž nakonec skóroval do prázdné branky. A za tři minuty Mrvík dělovkou z voleje do Wohlmutovy pravé šibenice zvýšil na 3:0. „Tady jsme pak herně odešli úplně,“ hodnotil Stach.

Stejná pohádka pokračovala i nadále. Odevzdané Lidice mohly jen bezmocně sledovat, jak si po pasu Pazdery vystřelil svůj druhý gól zápasu Suchý. Pazdera v 66. minutě upravil na konečných 0:5 mazáckou kličkou na gólmana Wohlmuta.

„A pak že jsem pomalej!“ hecnul se těsně po vstřelení šťastný autor. Od té doby se Vraný fotbalem bavilo, hráči mezi sebou vtipkovali a soupeři ještě několikrát zatopili.

„Očekával jsem od toho střetnutí všechno. Rozhodně to nebylo nejlehčí utkání sezóny. Máme však vyrovnaný kádr 18 hráčů, kteří poctivě trénují, což je vlastně klíč k úspěchu,“ řekl po zápase trenér Vraného Karel Grabmüller. „Jeli jsme si sem pro body. Věděli jsme totiž, že je soupeř oslabený,“ dodal.

Jako by domácí neměli svých problémů dost. Nešťastně zápas skončil po čtvrthodině pobytu na hřišti pro Pavelce, jenž vystřídal v přestávce nevýrazného L. Vysloužila. Nedoléčené zranění stehna prostě nápor nevydrželo.

Branky: 17. a 51. Suchý, 35. a 38. Mrvík, 66. Pazdera. Rozhodčí: Brda – Fejfar, Reiprich. ŽK: Míčka, Topka. Diváci: 100.
Lidice: Wohlmut – J. Halwiger, Topka, Míčka, Rudek – Tlustý, Kosora, A. Radosta, L. Vysloužil (46. Pavelec, 61. Krehák) – T. Radosta, T. Vysloužil.
Vraný: Pražák – Kincl, Sedláček, Kalík, Maliňák – Suchý, Cimrman (71. Kroc), David (85. Špeta), Urban – Pazdera, Mrvík.