A protože počasí se trochu umoudřilo a chystá se obleva, hrát se zřejmě budou všechna tři naplánovaná utkání. V sobotu změří síly Velká Dobrá s Novem Kladno (16), v neděli pak Kročehlavy se Lhotou (14) a Doksy s Lidicemi (16).

Dobrá představí jednu novou tvář – brankáře Jana Jungra. Muž s tímto jménem branku Čechie v minulosti dlouho hájil, ale tady se jedná o jeho syna, který čapal třeba v Motorletu nebo v Řevnicích. Pak kariéru ukončil, ale nyní se vrací. Určitě je zajímavé, že se jedná o staršího bratra známějšího Marka, jenž prošel Spartou, Bohemians, Příbramí, Vlašimí a nyní je na měsíční zkoušce v Teplicích. „Je také možné, že by nás posílil Procházka z béčka Kladna, ale o tom zatím mnoho nevím,“ řekl ještě před prvním tréninkem týmu kouč Vlastimil Hrubý, podle něhož je Novo ideálním soupeřem na rozehrání.

Právě vedoucí celek tabulky okresního přeboru se v solidním počtu schází už od poloviny prosince, a to se stabilizovaným kádrem. Nikdo není na odchodu a nikdo nepřišel. Turnaj bere kouč Nova Pavel Filip jako přípravu na jarní útok na I. B třídu. „Bude to ještě těžké,“ přiznal a dodal, že turnaj je vítanou příležitostí zahrát si se silnými týmy, které ne vždy byly ochotny hrát s celkem okresního přeboru.

Druhý sobotní duel odehraje další účastník okresního přeboru Kablo Kročehlavy proti SK Lhota.

Ve Lhotě po sezoně skončila na pozici koučů dvojice Jan Havelka – Martin Hájek. Přece jen trénovat už hotové hráče, kteří se vinou zranění a pracovního zaneprázdnění přípravě mnoho nevěnují, asi pro toto duo není ideální. Týmu se tak ujal dosavadní lodivod béčka Miroslav Toncar, otec známého trenéra brankářů Kladna a nyní Boleslavi Filipa. Toncar zatím nové hráče v kádru mít nebude, někteří se však už uzdravili. Začátkem března byl ale Lhotu mohl posílit David Chaloupka vracející se z pobytu v Austrálii. Sejde se tak v týmu s kamarádem Tomášem Vincencem.

Kročehlavský brankář a sekretář klubu Martin Pergl je rád, že díky turnaji má jeho tým jistých sedm kvalitních zápasů. „Budou sloužit k tomu, abychom vyzkoušeli dorostence,“ uvedl. Na podzim prosakovaly informace, že by po letech poctivých služeb měl odejít do rodných Dřetovic špílmachr Josef Poucha. „Zatím zůstává, turnaj s námi odehraje,“ řekl Pergl.

Víkendový program uzavře střetnutí celků z vyšších tříd. Nováček I. A třídy Doksy v něm hostí o soutěž níž hrající Lidice. Dokeského kouče Jiřího Škváru trochu trápí oslabení útočných řad, které opustil jediný vyšší zdravý forvard Pavel Bartoš. Skončilo mu hostování, a protože našel dobré zaměstnání v Německu, hrát bude pouze nižší soutěž ve svém bydlišti na Hořovicku (Stašov).

„Je to škoda, jde o mladého a velmi perspektivního borce. Ale věděli jsme o tom a pracujeme na posílení kádru. Pokud se dá dohromady Mošnička, s centimetry v útoku nebudeme mít potíže, ale jinak se budeme muset ještě po někom poohlédnout,“ sdělil Škvára s tím, že lana hozená jsou, ale jednání ještě nebyla skončena. Proti Lidicím by se však mohl v sestavě objevit talent z SK Kladno – Pírka. Scházet naopak bude Škvárův syn Martin, je po operaci žlučníku.

„Já hlavně doufám, že turnaj nebudou týmy brát moc prestižně, ale jako přípravu. Domluvili jsme se tak i na schůzce před turnajem, aby nedocházelo k něčemu, co si nikdo nepřeje,“ narážel na někdy přílišnou řevnivost mezi kluby.

Lidice zatím žádné změny nezaznamenaly. Z Prahy se sice údajně objevil zájemce o útočníka Falouta, ale kouč Jaroslav Topka zatím o ničem neví. Jeho oporu však trápí kolena. Pavelec má za sebou čištění jednoho menisku, teď ho čeká druhý. To samé čeká Štiku a kolena bolí také Aleše Radostu. „Trápí mě jen to, abychom se na zápasy scházeli. Je nás sice devatenáct, ale znáte to – hráči mají práci, jezdí na hory, jsou nastydlí,“ je si vědom případných potíží.

Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY