K oběma duelům si budou muset hráči přivstat, protože na děčínské umělce začínají už v 11 hodin.

V sobotu po podzimu předposlední tým druholigové tabulky čeká u Labe souboj s jeho posledním prvoligovým soupeřem, Libercem (1:2). V neděli nastoupí proti Varnsdorfu, jenž na podzim v mistráku zdolali gólem Wojnara 1:0.

Trenér Jaroslav Peřina předpokládá, že do zápasů postaví rozdílné sestavy. „Jeden nebo dva hráči absolvují obě utkání, protože jsme pozvali na víkendovou zkoušku osm nových hráčů,“ vysvětlil kladenský lodivod.

Jedná se o talentované mladíky odrostlé dorosteneckému věku. Nejvíc jich je z Prahy, a to Zahálka (Slavia), Sklenář a Kmoch (Dukla), Hrubý (Sparta), Polanský Žižkov. Z Plzně se pokusí dostat do jarního kádru Puchmertl a Štverák. Z Jihlavy Petr.

Peřina v týdnu získal i nového asistenta. Jeho jméno je František Sluka, kterého velmi dobře zná ze Slavie, kde vedle trénování dorosteneckého celku vykonával od léta funkci sportovního manažera mládeže. Předtím byl u béčka Plzně.

Co se týká kmenových hráčů Kladna, zatím nebyl uvolněn nikdo. V tréninku ale není Hajník, jenž se míní věnovat zaměstnání a nad jeho fotbalovou kariérou visí otazník. S individuálním tréninkem začal Bartoš.