Jeho tým ale na primátu neměl nejmenší podíl. Duel v Novém Kníně totiž do statistik nepřispěl ani jedním gólem. Předseda dopředu svým barvám nevěřil. „Dal jsem, že prohrajeme. Věděl jsem, že nás čeká těžký zápas,“ přiznal 48letý borec s tím, že vítězství ho překvapilo. „Neměl jsem moc čas to sledovat, ale před posledním kolem jsem si prohlédl tabulky, abych věděl, kdo potřebuje vyhrát. Zbytek jsem natipoval citem.“

Odchovanec dnes už neexistujícího klubu v Ledcích hraje naši soutěž dlouho. „Ze začátku se do hry zapojila celá moje rodina, holky ale začaly studovat a nakonec jsem zbyl sám,“ uvedl Šulc, jenž ve své fotbalové kariéře prošel Smečnem, kde zažil slavný boj o postup do I. A třídy, hrál i v Lánech. Nakonec zakotvil v Tuchlovicích, odkud i na chvíli odskočil do sousedních Žehrovic.

V současnosti stále hraje za céčko a také za staré pány. O kopané toho za ty roky ví hodně. „Určitě se dá při tipování z mých znalostí a zkušeností těžit,“ přiznal zemědělský inženýr a dodal, že kdo se ve fotbale pohybuje, ví, že některá utkání na kuponu dopadla, jak měla. „Opravdu mě žádný výsledek nepřekvapil,“ přiznal.

Ota Chyba opět nezklamal, je znovu poslední

Hodně těžké poslední kolo zvládla většina hráčů ze špičky se ctí, tudíž se na nejčelnějších pozicích měnilo pouze pořadí na tom druhém místě, kam se za vítězku Ivanu Haušildovou ze Lhoty (gratulujeme!) posunul její manžel Václav. Na Rudolfa Bašistu tak zbyla třetí pozice.

Na vyhlášení výsledků, které se uskuteční v úterý 30. června v 17 hodin v redakci Kladenského deníku, je vedle nejlepšího týmu srdečně zván i čtvrtý v pořadí – Vladimír Hamouz ml. z Bysně. Zmíníme také borce, který tradičně uzavírá pořadí. Remízový král Ota Chyba z Drahelčic opět nezklamal!

Pro nejlepší hráče 18. pokračování naší soutěže jsou připraveny: LCD televizor, fotoaparát, set top box a kupon Fortuny v hodnotě 1000 korun.
V soutěži družstev kladenská KOBA celé jaro koketovala s prvním místem.

Na čele se nejčastěji střídala s Děsnými babami, nakonec však o vítězství bojovala se stochovskou Železnou Spartou. Ta se po šesti sobotních zápasech dostala o dva body na první pozici, v neděli však selhala a přenechala primát týmu KOBA. Na pomyslný bronzový stupínek se nakonec vyhouplo velvarské Elektro. Konečné pořadí uzavírá zřejmě ´špatný oddíl´ STS Chvojkovice –Brod.

Také v posledním kole rozhodoval rozstřel

Jedenáct bodů stačilo k vítězství v závěrečném jarním kole. Na zmíněný počet dosáhlo trio hráčů a nejlepší v rozstřelu byl Stanislav Šulc z Tuchlovic, který tipoval 46 branek. Těch padlo 44 ´. Jen těsně uniklo první místo Jaroslavu Kuzebauchovi ze Slaného (41). Třetí skončila Jaroslava Fernezová z Kladna.

Do 13. kola se zapojilo 337 borců, 49 jich vynechalo. Osm bodů 17 lidí, pět získalo 54 a dva 131. Minusové položky se objevily u 135 hráčů, 99 jich mělo minus jeden bod. Internetem si vsadilo 181 lidí.