Kladno – Jablonec 1:1 (1:1)
Už ve 3. minutě domácí na přední tyči při Valentově rohu neuhlídali stopera Zábojníka, který otevřel skóre. Zaskočenému Kladnu se nedařily kombinace a jeho útočná snaha končila na pečlivě a důrazné bránících zadácích, zatímco defenziva vyráběla další chyby. V 18. minutě například musel Pavlík zasáhnout proti osamocenému Valentovi.
Ve 25. ale přišel blesk z čistého nebe. Dočkal svoji individuální akci zakončil ranou z hranice šestnáctky – míč zapadl levého růžku Špitovy branky. „Dostal jsem balon do nohy, otočil se s ním, naznačil střelu a dal ho kolem kolem obránce. Protože jsem měl míč pod nohou s velkým štěstím jsem vystřelil,“ popsal osmnáctiletý záložník svoji první ligovou trefu v barvách SK.
Přesnost přihrávek nadále nebyla silnou zbraní domácích, a protože hosté ze své aktivity ubrali, byly zbývající minuty v celku nezáživné. S tím přímo korenspondovala tristní návštěva 2020 diváků. Všude Gambrinus ligy táhne, je na Kladně naráží na nezájem sportovních příznivců.
Do druhé půle poslal kladenský lodivod Jaroslav Šilhavý na hřiště Zachariáše, který vystřídal Šilhana a domácí si konečně vytvořili územní převahu. „Po čtvrtečním poháru nám došly síly,“ přiznal po utkání kouč hostů Luboš Kozel.
Kladno však doplatilo na nepřesnou střelbu. V 65. po odvráceném rohu šla Čápova rána těsně nad. Totéž po závaru zopakoval Jeslínek. Po krásné přihrávce Zachariáše napříč šestnáctkou zakončoval těsně vedle levé tyče Dočkal a v 78. krásné sólo Cigánka zastavil v poslední chvíli Homola. Do vyložené šance se ale SK nedostal.

Celé znění článku najdete v pondělním Kladenském deníku.

Bořek Dočkal popisuje svůj první gól v dresu Kladna kladensky.denik.cz/multimedia/video/123398.html

Trenéři Jaroslav Šilhavý a Luboš Kozel k zápasu kladensky.denik.cz/multimedia/video/122826.html