SK Kladno – Žižkov 3:2 (2:1)
S velkým odhodláním konečně bodovat nastoupili Kladenští do zápasu. Jejich aktivita byla málem odměněna ve 14., kdy Hoffmann centroval z pravé strany a Jeslínek ve výskoku u přední tyče tečoval míč – 1:0. Ani po vedoucí brance neopustili domácí útočnou notu, brankář Pařízek musel dvakrát zalovit pod břevnem při trestňáku Dočkala a hlavičce Šilhana. Jako blesk z čistého nebe padl gól na druhé straně. Obávaný zakončovatel Bukač se trefil z 20 m. SK na pár okamžiků vypadl z pohody, ale tu mu v 32. rychle vrátila Jeslínkova bomba – 2:1. „První gól mě psychicky povzbudil. Pak jsem si víc věřil, a to je teď je potřeba. Potřebovali jsme získat tři body, což se povedlo,“ řekl Jeslínek.
Druhou půli začalo Kladno opatrněji, přesto to byli domácí, kdo mohl zvýšit náskok. Ve dvou šancích se ocitl s chutí hrající Jeslínek, na hattrick si ale musí počkat, protože první ránu mu zblokoval obránce, druhou lapil Pařízek. Do listiny střelců se však zapsal jiný hráč Kladna. Střídající brejkový Zachariáš předložil balon Cikánkovi, na jehož ránu gólman nedosáhl. „Nemůžeme soupeře pouštět do takových šancí,“ moc se zlobil Pařízek. A zda brankář může ocenit krásnou branku? „Těžko to mohu posoudit, po všech balonech jsem šel, ale nedosáhl na ně. Musíme každý začít u sebe, dnes byl zadek opět špatný. Dostáváme laciné góly, které nás sráží.“
Zlomení hosté od té chvíle úplně ztratili invenci. V jejich řadách se nenašel nikdo, kdo by něco vymyslel a tak žižkovská územní převaha končila na hranici šestnáctky. Hosty trošku zvedl až nádherný volej Kučery po rohu da Silvy – 3:2. Viktorka pak přežila šanci Szaba i další Jeslínkovu příležitost. Závěr zápasu Kladenští sehráli s přehledem.

Další v pondělním Kladenském deníku