Mezi soupeři byl před utkáním v tabulce ČFL pouze tříbodový rozdíl, poměru sil na hřišti by spíš odpovídal patnáctibodový… Hosté totiž za celé utkání dvakrát vystřelili, přičemž Růžičkou jednou slabě nad a podruhé pěkným Radovým volejem do chumlu hráčů. Jinak v ofenzivě absolutně nic nevymysleli.

„Dopředu jsme byli opravdu jaloví. Když nehraje Tóth nebo Orolín, tak nemáme útočníka a ofenzivního středního halva. Ta nekvalita se musí hlavně venku projevit. Doma to ještě něčím nahradíme," řekl trenér poražených Daniel Drahokoupil.

S obrovským nasazením a důrazem hrající domácí měli utkání ve své moci a zejména po obrátce byli trvale usazení před šestnáctkou Kladna. Nutno podotknout, že z výrazné převahy si měli vytvořit víc brankových příležitostí.

„Stejně jako minule nám chyběl druhý gól, i když dnes jsme tolik šancí neměli," řekl trenér Pražanů Radek Kronďák a dodal, že Kladno bylo zatím nejhouževnatějším soupeřem, s nímž hráli. "Dobře bránilo a pro nás bylo těžké vstřelit branku," poznamenal.

Zápas rozhodli domácí ve 38. minutě, kdy dostal Franěk na desítce tolik prostoru, že si stačil zpracovat míč, otočit a pomalou střelu posadit k tyči.  To byla jedna z mála chyb neustále prověřované defenzivy hostů.

Ti ale žili až do posledních vteřin. A mohli i pomýšlet o vyrovnání. Minutu před koncem byl při rohovém kopu Čurdy zápasnickým chvatem skolený Zahálka. Rozhodčí Zadinová ale odvahu nařídit penaltu nenašla.

Kladno předtím mohl oslabit Švambera, který naštěstí pro něj mimo zraky rozhodčích nesmyslně skopnul domácího kapitána Krimláka.

V poločase mu odstoupil Bartoš a před utkáním se zranil Tóth.

Loko Vltavín – Kladno 1:0 (1:0).

Branka:  38. Franěk.  ŽK:  Škorvánek, Krimlák - Procházka, Potočný, Čurda, Zahálka. Rozhodčí: Zadinová.  Diváci: 210.

Kladno:  Hůla -  Rada, Procházka, Žižka , Lohojda -  Bartoš (46. Zahálka), Samek, Růžička, Švambera (71. Nessipbayev) – Rouček (46. Čurda), Potočný.