Ještě větší tahák byl k vidění v Kročehlavech, kde domácí hostili na jaře stoprocentní Slaný.Zápas velmi dobré úrovně rozhodly sólové úniky domácích útočníků Rolného a Kubouška.Obě mužstva nastoupila v silných sestavách,hosté ale nezakončili gólové šance, které si vypracovali.

Překvapení se zrodilo v Srbči.Hosté z Libušína si tamdovolili přijetbezšesti hráčů základní sestavy. Od začátku utkání se hrál kombinační fotbal po vápna. Domácího brankáře vystrašil hostující Hrách, jehož nechytatelná pumelice z vápna trefila pouze břevno. V poslední minutě první půle podcenil libušínskýbrankář Němejc střelu Oblazného k tyči a domácí vedli. Druhý poločas dobře kombinující domácí hráli více na hostující polovině, avšak bez efektu. Dočkali se po chybě stopera hostí, který ve skluzu připravil míč opět Oblaznému a kanonýr z první nechytatelně upravil na konečných 2:0.

Z posledního místa se odlepil kladenský Slovan. Tentokrát nastoupil v dobrém složení a deklasoval Rozdělov 7:1. Hosté si neporadili hlavně s dvojicí P. Šála - Novák, ta obstarala pět gólů. Slovan se tak na svého soka bodově dotáhl a předtihl Buštěhrad, který nestačil na Stochově na domácí Baník. Jeho hvězdou byl tentokrát autor hattricku Vaník.

16. kolo: Kablo- Slaný 2:0 (2:0,Rolný, Kuboušek), Slovan Kladno - Rozdělov 7:1 (3:0,Šála P. 3, Novák 2, Pergl, Abrhám T - nehl.), K. Žehrovice - Družec 1:3 (0:1, - Bubeník, Böhm, Kuška), Srbeč - Libušín 2:0 (1:0,Oblazný 2), Stochov - Buštěhrad 4:1 (1:0,Vaník 3, Onofrej - Keller).

1. Družec 13 12 0 1 51 : 10 36
2. Slaný 15 11 0 4 61 : 24 33
3. Kablo Kladno 13 11 0 2 44 : 16 33
4. Libušín 14 7 2 5 19 : 22 23
5. Sparta Doly 12 7 0 5 27 : 26 21
6. Žehrovice 13 5 2 6 31 : 31 17
7. Stochov 15 5 2 8 22 : 39 17
8. Srbeč 15 4 0 11 20 : 46 12