Hovoří pro ni zatím stoprocentní bodová bilance, širší kádr, domácí prostředí a v neposlední řadě i termín – v Hostouni se slaví tradiční posvíceníčko.

Snad nejzajímavější postavou derby bude krajní bek Sokola Martin Vondra.

Muž, který si kluby vybírá skutečně dobře a po povedené štaci v Kolči a šesti báječných letech v Tuchlovicích užívá nyní hostouňské euforie. „Je to tak, přitom před rokem jsem do Hostouně odcházel ne kvůli nějakým sporům, ale ve třiceti jsem už chtěl hrát volněji a věnovat se rodině. Místo toho je tady další postup a opravdu euforie,“ usmívá se pracant, který zná prakticky celý kádr soupeře a určitě poradí i trenéru Mužíkovi.

A na koho Martin Vondra vzpomíná v Tuchlovicích nejraději? „Hráče nemá cenu všechny jmenovat, kamarádím se všemi. Ale řeknu předsedu Standu Šulce. Fotbalu dává každou volnou chvilku a je srdcem tuchlovického fotbalu,“ smekl pomyslný klobouk Martin Vondra.

Právě Šulc se na utkání také těší a věří svému týmu, že nezklame. „K dispozici je už i zraněný Hejduk a schází jen Abrham. Odvolací komise bude jeho případ probírat až v úterý,“ říká Šulc, podle něhož domácí vsadí na ohromnou bojovnost.

Hlavním rozhodčím zápasu, který vypukne v neděli v 17 hodin, je původem Kladeňák Suchý, na čarách bude mít kolegy Mansoura s Procházkou.

Více o utkání si přečtěte v sobotním vydání Kladenského deníku (27.8.).