Na velvarský pažit přijede tým Hradištka, jež dlouho patřilo mezi adepty na postup. Jedním z mála starousedlíků v domácí kabině je brankář Michal Majtaník.

„Přišel jsem na trénink a byli tam samí mladí, nikoho jsem neznal," uvedla opora týmu. V přípravě odchytal pouze jediné utkání, a byla to generálka s Louny (0:0). Z nového mužstva měl po ní dobrý dojem.

„Myslím, že budeme silnější než loni. Kluci vydrží běhat devadesát minut a jsou fotbaloví. Do třetího místa bychom mohli na podzim být," mínil borec, jenž je v pětatřiceti letech nestorem týmu.

Zamlouvá se mu také nový trenér Pavel Janeček. „Chce ale po mě, abych dvakrát týdně trénoval, což nedělám už sedm let. Budu si to muset zařídit," přiznal s tím, že kouč sehnal také nové dresy.

Brankářský má na zádech jedničku, přičemž Majtaník nosí nějakých deset let šestnáctku. „Asi budu chytat ve starém. To je jako by si Jágr měl vzít místo šedesát osmičky dvojku. To by skončil s hokejem," řekl se smíchem.

Co má informace, tak jejich sobotní sok z Hradištka má jisté problémy a oslabil prý o dva dobré hráče, kteří zamířili do Ďáblic, kde hraje exvelvarský Dan Mašek. Tři body by tak měly zůstat doma.

Do Slaného zavítá Jílové, které koučuje bývalý generální ředitel Slavie Petr Doležal, jenž má na klub stále vazbu a svůj tým posiluje jeho odchovanci, kteří se například nevejdou do kádru juniorky nebo na farmu. Stoprocentně přijede se silným, rychlostně velmi dobře vybaveným týmem. Novinkou je, že před týdnem angažoval známého kladenského trenéra Zdeňka Haška! 

Slánský kormidelník Martin Nový bude kontrovat kompletním kádrem! „Jsme nažhaveni a odhodláni začít sezony vítězstvím," prohlásil a přiznal, že hned v prvním kole by rád využil pomoci z divizního Kladna. Jde o post krajního obránce, poněvadž tam není úplně spokojený.
„Ještě o tom budu přemýšlet, zda nepožádám trenéra Pihávka o jednoho mladíka," řekl a prozradil, že by se jednalo o Stočese nebo Čížka.

„Pokud nebudou dopoledne hrát, jednoho z nich bych uvítal. Jsou mladí a potřebují hrát," dodal.