V Příbrami nepodalo mužstvo dobrý výkon a znovu ukázalo, že na cizích hřištích hraje v poslední době hůř než v domácím prostředí.

Trenér Martin Hřídel si je toho vědom. „V poslední době vnímáme rozdíly v naší hře doma a venku. Na začátku sezóny jsme na hřištích soupeřů podali velmi kvalitní výkony, i když jsme neuspěli bodově. Ale teď v posledních zápasech, ať už v Brně nebo v Příbrami, jsme v podstatě nebyli nebezpeční ani produktivní,“ řekl k tomu Hřídel.

Věří, že jeho celek naváže na poslední domácí výkony a výsledky. Poslední tři domácí zápasy zvládlo Kladno s nulou, dvakrát vyhrálo. Ale po prohře v Příbrami narostla jeho ztráta v tabulce na mužstva před ním.

„Po vítězství nad Žižkovem jsme měli lepší náladu než teď. Minulý týden nám tolik nevyšel. Po remíze na Slovácku jsme vypadli z poháru a v Příbrami jsme nepodali dobrý výkon, takže nálada trošku opadla. I kvůli postavení v tabulce, kdy se týmy nad námi trošku odtrhly, malinká nervozita v týmu je. Ale budeme se snažit to teď zlomit a dotáhnout se na mužstva, která jsou v tabulce před námi,“ říká kladenský trenér.

Teplicím se v posledních zápasech také nedařilo tak, jak by chtěly. Naposledy doma podlehly Olomouci. Ale proti Kladnu jsou favoritem i při pohledu na vzájemnou bilanci z posledních dvou sezon. Kladno jim ještě v lize nedalo gól a všechna čtyři utkání prohrálo.

„Také téhle statistice jsem se už dopředu dozvěděl. Co k tomu říct? Musíme udělat všechno pro to, abychom tuhle bilanci zlomili, branku Teplicím konečně vstřelili a aby utkání dopadlo třeba tak, jako to poslední doma se Žižkovem,“ přeje si Martin Hřídel.

Ze šesti zápasů na stadionech soupeřů vyhráli Tepličtí jediný. V neděli se pokusí bilanci vylepšit. Současná devátá příčka, a jen dvoubodový náskok na třinácté České Budějovice, totiž nenaplňuje ambice klubu.

„Musíme zabrat a body získat,“ řekl záložník Vlastimil Stožický. Teplický trenér Jiří Plíšek už bude mít k dispozici znovu druhého brankáře Daňka, nadále ale budou chybět marodi Ljevakovič, Vaščák a Smíšek.

Miroslav BUREŠ, Jiří NAGY