Hostouň kralovala i na turnaji, ten se hrál nakonec na 2x 10 minut (původně se mělo hrát jen 1x 15 minut, což je situace, která může výsledky z celé sezony zkreslit, stačí jediné zaváhání). O body Sokolíky obral pouze výběr Švermova, ale šikovné kluky a holky měly všechny celky.

Hostouňský trenér Jaromír Boháč se spolu s vedoucím mužstva Davidem Šípem starají, jak jen to jde. Sehnali Zimní ligu Motorletu, pro obě kategorie zrealizovali dvě soustředění plus chystají v létě kemp. Zařídili atletického trenéra a specialistu na techniku. I proto je tým tak dobrý, jak ukázal v Unhošti.

Za zmínku stojí i jedna zajímavost dokreslující chuť a skvělou atmosféru v týmu. Pro jednoho ze zásadních hráčů sestavy Adama Dhouieba, velmi talentovaného a kreativního hráče, ochotní rodiče jeli do Chorvatska, kde byl na škole v přírodě, aby mohl nastoupit… I tohle je fragment úspěchu a chuti, s jakou se dá fotbal dělat.

Jaromír Boháč přesto upozornil, že cesta k celkovému vítězství nebyla jednoduchá. "Na začátku bylo nové mužstvo, přišli i noví hráči. Přitom tam byla touha následovat výsledkově ročník 2007, který celou soutěž vloni vyhrál. V celé sezoně jsme nepoznali hořkost porážky, přestože se nám někdy nedařilo. V těch chvílích se ale vždy projevila vůle jednotlivců i celého mužstva zvítězit," prohlásil Boháč.

Mužstvo se podle jeho slov na jaře hráčsky ustálilo a zimní příprava zakončená druhým místem v zimní lize a soustředěním přinesla ovoce. " Závěrečný turnaj je ale pokaždé ošemetný. Zápasy jdou rychle po sobě a vy musíme ve všech prokazovat kvalitu a herní pohodu."

Ani v Unhošti se Hostouňáci nevyvarovali v zápase se Švermovem zbytečných komplikací. Baník s nimi uhrál remízu a byla je jediná ztráta Sokolů. Ve všech ostatních zápasech totiž dominoval - 5 zápasů, 13 bodů a skóre 27:8 hovoří za vše.

"Chci poděkovat ostatním trenérům, kteří s námi spolupracují, tedy Tomáši Beladovi, Honzovi Fuksovi, Lukáši Nachtigalovi a asistentovi Romanovi Hašplovi. Dík nás všech patří také vedoucímu Davidovi Šípovi, jak se stará, abychom měli vždy vše potřebné. poděkování patří rovněž rodičům za jejich obětavost, vzájemnou výpomoc a podporu. Tým dosáhl vynikajícího úspěchu a až čas ukáže, jak je těžké takto zvládnou celý ročník. Vítězné kategorie 2008 a 2007 se od léta opět spojí a budou společně hájit kvalitu hostouňské mládeže v krajské soutěži. Věřím, že nově vybudované mužstvo se ve vyšší soutěži neztratí," dodal Jaromír Boháč, jehož partu čeká ještě jedna těžká prověrka - finálový turnaj dobře obsazeného Kába Cupu. "Uspět v něm je naším třetím velkým úkolem sezony," uzavřel Boháč.

Výsledky: 1. Hostouň - Švermov 3:3, - Unhošť 7:3, - Vinařice 5:0, - Slaný 6:0, - Velké Přílepy 6:2. 2. Švermov - Unhošť 4:0, - Vinařice 7:0, - Slaný 3:6, - V. Přílepy 6:1. 3. Unhošť - Vinařice 4:1, - Slaný 3:2, - V. Přílepy 5:1. 4. Vinařice - Slaný 2:0, - V. Přílepy 4:1. 5. Slaný - 6. V. Přílepy 3:0.