Pro svěřence Zdeňka Nachtigala to byl první letošní turnaj na přírodní trávě, ale poradili si znamenitě. Ač přijeli stejně jako Bohemka s o rok mladším kádrem, povedlo se jim nakonec skoro všechny zápasy vyhrát. Zaváhali pouze jednou ve skupině, kdy prospali s Děčínem úvodních pět minut, dostali tři góly a ztrátu už nedohonili.

Ostatní celky ale zdolali, když jim problémy nadělala pouze téměř sousední Hostouň, kterou zdolali jen 1:0. „Zápasy s Děčínem a Hostouní byly z naší strany nejhorší. Hlavně s Hostouní nebylo na hřišti nic vidět, kluci nechtěli běhat, pracovat s míčem a spoléhali na náhodu,“ trochu se mračil Zdeněk Nachtigal, ale jinak byl kouč přezdívaný „Nafta“ spokojen.

Kladno zvládlo ve skupině poslední dva zápasy s Benešovem (3:0) a Kryry (5:0) a v semifinále narazilo na dalšího výtečně hrajícího soka z našeho okresu – Slaný. Byl to krásný zápas, v němž Kladno vedlo 2:0, ale bojovníci z královského města srovnali. O výhře Kladýnka nakonec rozhodl nejlepší hráč turnaje Patrik Kubů. S Bohemkou to ve finále už tak velká bitva nebyla. Malí „Nafťáčci“ porazili klokany 4:1 a velikánský pohár byl jejich.

„Kluci byli výborní, ale viděli jsme také nedostatky, na kterých ještě zapracujeme. Chybí jim hlavně fyzička a síla,“ zůstal Zdeněk Nachtigal při zemi.