S páskou na levé paži nastupoval v Kladně i Ostravě. „Není to pro mne nic nového, v Jihlavě budu ale kapitánem poprvé. U nás doma v rodině však kapitánem určitě nejsem," usmál se Marek a byl rád, že premiéru si odbude rovnou proti Spartě.

„Doufám, že přijde plný dům. Počasí bude pro diváky ideální," uvedl a prozradil, že nastoupí na svém, dá se říct, oblíbeném postu defenzivního záložníka.

O místo v sestavě se však pere s Jánošem, jenž ale dnes proti svým spoluhráčům z Letné nesmí nastoupit. „Uvidíme, jak to bude dál," podotkl Marek, jehož lídrem týmu zvolili spoluhráči.

„Z jejich strany to asi byla úcta ke stáří anebo jsem si u nich za ty tři roky vybudoval dobrou pozici," usmál se borec, kterého do světa velkého fotbalu přivedl současný kouč mistrovské Plzně, jiný Kladeňák Miroslav Koubek.

Tomu za mnohé vděčí i staronový hráč Kladna Václav Kalina, jemuž skončil kontrakt v Bohemians 1905. Marek předpokládá, že se se svým bývalým spolubojovníkem a posléze soupeřem potká v jednom dresu. „V Jihlavě mám smlouvu ještě na rok. Dojedu ji a uvidím, co bude dál. Za rok možná řeku Kalíškovi, aby mi držel místo v kabině," řekl záložník Vysočiny a vrátil s k dnešnímu duelu se Spartou, která v létě pilovala nový systém 3 – 5 – 2. „Jsme na něj připraveni," prohlásil Marek.

Zda bude po utkání spokojenější on nebo asistent pražské Sparty, druhý aktér zápasu s kladenskými kořeny – Stanislav Hejkal, to se nechme překvapit.