Bývalý ligový fotbalista to má jinak, než bývá zvykem. Většinou se borci z předních pozic posouvají dozadu, časem až za bránu. Tomáš naopak začal kariéru v dospělém fotbale jako útočník. Trenér Miroslav Koubek ho však v Kladně v II. lize stáhl na post defenzivního záložníka a od té doby obranná činnost byla víceméně jeho osudem v celé prvoligové kariéře.

Také čtěte: Kalina: Doufám, že nás výhra v Souši nastartovala

Už na sklonku podzimní části divize se ale začal objevovat na pozici ofenzivního záložníka. "Nebylo to z nouze, byl to dobrý tah trenéra," usmíval se pětatřicetiletý fotbalista a pochvaloval si, jak si mužstvo už ke konci první poloviny sezony sedlo. "Teď to jenom pokračuje a doufám, že budeme ještě lepší," prohlásil Marek a přiznal, že se zpočátku měl jistou roli při zprostředkování zimního příchodu zkušeného gólmana Romana Pavlíka. Tím klub vyřešil post, kde ho tlačila bota. "Ještě by to chtělo, aby uzdravil stoper Franta Motlík," přeje si.

V neděli přijede do Hostouně Tatran Rakovník, na jehož půdě Markův tým vyválčil první tříbodovou divizní výhru. "Bude to nepříjemný soupeř. Doma měl defenzivní pojetí a venku to bude něco podobného. V každém případě chceme navázat na vítězství v Mostě," prohlásil s tím, že na severu Čech nepustili soupeře do vyložené šance.

Od podhrotového hráče se logicky očekávají góly. Tomáš musel dlouho vzpomínat, než přišel na to, že poslední mistrovský vstřelil na podzim 2014 v lize Slovácku. "Dal jsem ale na podzim dva góly v rozstřelu, z toho byl jeden vítězný," zareagoval rychle a dodal: "Udělám pro to maximum. Zatím se nemůžu trefit do brány. Na hřišti Mostu jsem třikrát vystřelil a dvakrát to letělo někam do háje. Jednu střelu mi zablokovali," prozradil.

Nepřehlédněte: Reorganizace huti Poldi má pokračovat, rozhodli věřitelé u soudu

Rakovník v prvním jarním kole prohrál na placu poslední Libiše po rozstřelu 1:2 a v tabulce je desátý tři body za sedmou Hostouní.