Za slavné hosty nastoupil po boku herců, moderátorů, hokejistů a bývalých ligových fotbalistů také jeden současný. Marek Matějovský si takovou událost v dvojměstí, kde s fotbalem začínal, nemohl nechat ujít, přestože v Mladé Boleslavi už v týdnu absolvoval první tréninkové porce přípravy před nadcházejícím ročníkem FORTUNA:LIGY.

V jednom týmu si tak bývalý tvůrce hry národního mužstva, či pražské Sparty, zahrál po čase se i svým starším bratrem Josefem. Představení, kterému přihlížel vyprodaný stadionek na Spořilově, Marek vyšperkoval nedlouho před koncem fotbalovou parádou.

Lob, který z velké dálky potrestal nevydařený výlet brankáře Jakuba Janáčka, se o chvíli později ukázal jako rozhodující. Domácí v závěru stihli už jen snížit na konečných 6:7. „S místníma klukama se znám. Říkal jsem Kubovi, že kdyby nevymýšlel a nevyvážel, tak to nezkouším. Takhle to ale nešlo udělat jinak,“ usmíval se po svém kousku hráč s mimořádnou kopací technikou.

Daleko důležitější čísla než výsledek ovšem skrývaly šeky, kterými domácí divizní A-tým, jedna z místních firem a také všichni platící diváci přispěli malé Adriance. Ta se potýká s následky komplikovaného příchodu na svět, zpátky k běžnému životu jiných dětí jí pomáhají nákladné intenzivní terapie. Na léčbu se Brandýským podařilo přispět téměř čtyřmi sty tisíci korunami.

„Jsem rád, že se podařilo vybrat nějakou služnou sumu. Všichni víme, že jen peníze nic nezmůžou, ale pro mě je to silný příběh a jsem rád, že jsme mohli alespoň takto pomoci,“ těšilo při odchodu ze hřiště devětatřicetiletého záložníka, který byl spolu s hercem Jakubem Lavim Štáfkem a hokejistou Jakubem Voráčkem hlavním terčem zájmu desítek dětí.

Pohodový zápas, kterým si zpestřil start přípravy pod náročným koučem Jarolímem, Matějovskému připomněl i začátky jeho později výborné a stále trvající kariéry. „Brandýs byl nejdříve rival, ale můj vůbec první přestup se uskutečnil ze Staré Boleslavi sem. Nastupoval jsem tu nějaká léta. K oběma klubům a dvojměstí mám silný vztah. Vždycky se sem budu rád vracet,“ zavzpomínal.

V barvách Realu Top Praha si dokonce zahrál i Matějovský starší. Hrající předseda B-třídního Slavoje Stará Boleslav se už rovněž proslavil několika góly z velké dálky. V sobotu se nechtěl nechat zahanbit a jeho pokus dokonce z vlastní poloviny nebyl vůbec marný. Slavnějšího sourozence ale nakonec netrumfl. „Tím, že se to konalo tady u nás a někteří kluci odřekli, tak jsme si vzali posilu,“ okomentoval Marek společné působení v jednom mužstvu.