Defenzivní štít předposledního celku tabulky Gambrinus ligy otevřel skóre středočeského derby už ve 4. minutě. při odkopu byl nedůrazný Opiela, po následném centru se dostal ve vápně k míči Strnad, který otevřel a zároveň určil skóre. Kladno jeho druhým gólem v sezoně vůbec poprvé v historii české nejvyšší soutěže porazilo Boleslav!

Rychlý gól dokonale zmrazil domácího favorita, který Tesaře, jenž nahradil zraněného Pavlíka, v první půli nepřinutil k vážnějšímu zákroku. Naopak se sám musel mít na pozoru před pěknými akcemi soupeře, jenž rozhodně neměl na boleslavském stadionu v kalhotách.

V úvodu druhého poločasu prožil zajímavou pětiminutovku hostující Novotný, který dostal třikrát za sebou míčem do obličeje. Hosté se zaměřili na defenzivu a dopředu se moc nehrnuli. Obraz hry tudíž byl následující – kladenská jedenáctka zformovaná na vlastní polovině a kolem nich házenkářským způsobem okupující domácí.

Po Kuličově přiťuknutí provětral rukavice brankáře tesaře Poláček. Čtyři minuty před koncem měl na noze na malém vápně vyrovnání Sylvestre, ale trefil pouze břevno. Boleslavský tlak se v závěru změnil spíše v křeč, a tak mohla na střídačce hostů propuknout obrovská radost.

Mladý stoper Vít Beneš měl ještě jeden důvod k radosti, byl totiž zařazen co české reprezentace do 21 let!

Martin Hřídel, SK Kladno: Jsme maximálně spokojení se třemi body. V prvním poločase jsme byli Boleslavi vyrovnaným partnerem. Ve druhé půlce jsme nebyli tolik aktivní a domácí nás dostali pod tlak. Ke konci jsme měli i štěstí, ale věřím, že se k nám po podzimní smůle otočilo tou správnou stranou.

Karel Stanner, Mladá Boleslav: Nemůžeme být spokojeni s prvním domácím zápasem, který prohrajeme. Věděli jsme, že zápas bude hodně o první brance, a tu jsme bohužel inkasovali my, a navíc hodně brzy. Ta dala rámec celému prvnímu poločasu, protože jsme hodně znervózněli. Ve druhém poločase jsme zlepšili hru, Kladno zatlačili a přišly i šance. Na šance jsme vyhráli, ale zápas se hraje na góly a ten jsme my nedali.

Ml. Boleslav - Kladno 0:1 (0:1).

Branky:
4. Strnad. ŽK: Sylvestre, Kulič - Novotný, Procházka, Zachariáš. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Jiřík. Diváci: 3021.

Mladá Boleslav:
Miller - Kalina (83. Tafat), Kúdela, V. Procházka - Hrdlička, Poláček, Sylvestre, Zahustel (87. Bořil), Opiela - Kulič, Chramosta (69. Táborský).

Kladno: Tesař - Mráz, Gross, Beneš, J. Procházka - Bartoš, Strnad, Szabo, Novotný - Zoubek(73. Lička) - Šilhan (61. Zachariáš).