Na Slovanu nazvali lidé turnaj honosně – Mistrovství kladenského fotbalu. V akci tady tedy pobíhaly ty největší talenty, z nichž jednou mohou vyrůst noví Kalinové, Markové, Benešové nebo třeba Suchopárkové. Právě někdejší stříbrný medailista z mistrovství Evropy Jan Suchopárek se stal patronem akce a dokonce dorazil k předání cen, což bylo pro kluby obrovským zážitkem.

Na hřišti válčilo šest týmů, z nichž byl nakonec nejlepší Slovan Kladno A před nadějným výběrem Sokola Hrdlív a Baníkem Švermov. Čtvrté skončily Velvary, páté Kročehlavy a poslední rezerva Slovanu Kladno.

Samostatnou kapitolou turnaje byly dvě umělecké vložky. Obrovské poděkování za ně patří tanečnímu souboru R.A.K. a také mažoretkám z klubu Květinky při Sokolu Kladno. „Moc se líbily a lidé byli nadšení," děkovala malým tanečnicím jedna z pořadatelek, Jana Vodičková ze Slovanu Kladno.

Při slavnostním vyhlášení se udělovaly ceny také nejlepším hráčům. V poli se jím stal Tomáš Jung ze Slovanu a v brance Vojtěch Fiala ze Švermova. „Myslím, že všichni nakonec odjížděli spokojeni. Fotbal byl pěkný, bavili se jím hráč, trenéři i rodiče. Všem patří poděkování stejně jako Janu Suchopárkovi. Býval velkou hvězdou, ale choval se super," dodala spokojená Jana Vodičková.

Velkou fotogalerii z turnaje najdete ZDE