Divizní celek Pražanů nastoupil s mladičkým kádrem a podle toho jeho učinkování také dopadlo.

„S áčkem neměli mnoho společného, prověří nás až sobotní zápas s Louny, který začíná v pět hodin," řekl trenér Martin Nový a dodal: „Ani mě nemrzí, že jsme hráli na zahájení přípravy se slabším týmem, kluci se alespoň mohli tak nějak seznámit."

Z nových tváří si zahrál ve stoperské dvojici Klier, jenž hrával v Ústí nad Labem a odkopal hodinu. Další novicové jsou známější, a to exslánský Zelenka a Maroušek z Lhoty.

„Oba se ukázali ve velmi dobrém světle," prohlásil slánský kormidelník, jemuž se víc líbil první poločas, kdy na hřišti dominovali. Druhý ovlivnila střídání z 55. minuty, kdy poslal na hřiště čtyři hráče, převážně z béčka.

Ve středu slánské zálohy nastoupil obránce Kubaška a počínal si tam víc než dobře."Máme hodně zraněných a je možné, že tam bude hrát i v mistráku," poznamenal Nový a pochválil i Procházku. Obejít se musel bez Hansela, Pospíšila, Stožického, Ahmeda a Volfa.

Slaný – Aritma 4:1 (3:0).
Branky: Galbavý 2, Maroušek, Hořejší.
Slaný: Sedlák – Klusáček, Klier, Rada, Zelenka – Tikovský, Procházka, Kubaška, Maroušek – Galbavý, Hořejší. Střídali: Nykl, Stibor, Beneš, Čablík.