Jejím snem není vynikat na módních platech nebo vlastnit ten nejúžasnější mobilní telefon. Na světovém fóru by se přesto ráda prosadila. Jejím přáním je přivést pro Česko medaili ze světového šampionátu bikerů.

„Alespoň z juniorského. To je můj velký cíl," pousmála se čtrnáctiletá závodnice klubu Sokol Veltěž, v němž našla cyklistický domov.

První dva krůčky k naplnění snu udělala v Jizerských horách. V Bedřichově se stala mistryní republiky mezi staršími žákyněmi a navrch přidala primát v seriálu závodů Českého poháru!

„Jsou to zatím moje největší úspěchy," prozradila žákyně základní školy na Sítné a dodala, že se jí dařilo i v zahraničí. Třeba na závodech v Maďarsku byla druhá. Loni si vyzkoušela také atmosféru mistrovství Evropy, kde skončila desátá a celkově třináctá. Za nedlouho pojede vrcholnou akci starého kontinentu opět. Bude to v Grazu, kde budou pořádné kopce, do kterých to hodně bolí. Nepochybně budou v Rakousku její ambice větší než před rokem.

Česko má velké bikerské hvězdy. Vedle Kateřiny Nash je to pochopitelně olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. „To je můj sportovní vzor, bohužel jsme se ale spolu ještě nepotkali," lituje.

Dalším jejím sportovním vzorem je rychlobruslařka Martina Sáblíková, ke které má blízko i díky společným vlastnostem. Také je zarputilou a houževnatou bojovnicí. „Je strašně dobrá. Nechápu, že je tak skvělá i na kole na silnici. Dokáže skoro všechno, co si řekne. Proto, aby byla nejlepší, dokáže udělat maximum. Moc ji obdivuji."

Stejně jako Martina je také Zuzana vstřícná radám okolí. „Jsem ráda, když mi někdo řekne kudy a jak mám jet," uvedla s tím, že ji šťastná, když projede zdravá cílem. „Před závodem se vždycky strašně bojím, protože nevím, jak to dopadne. Nejde o umístění, spíš se obávám, že by se mi mohlo něco stát," přiznala.

Jednu nepříjemnou zkušenost už má za sebou. Před dvěma roky si na začátku sezony zlomila ruku a na kolo se posadila až na začátku cyklokrosové. Zuzana je totiž cyklistický univerzál. Potkat ji můžete i na silničním kole nebo také na oválu, kde piluje rychlost.

„Bike je ale nejlepší. V terénu není nuda. Nikdy nevíte, co se přihodí," usmála se závodnice, již příští rok čeká posun mezi kadetky.

„To bude velký skok. Jezdí delší a technicky náročnější trasy," uvedla. Problém by s tím neměla mít, poněvadž na kameny a mokré kořeny se nesmírně těší. To je pro ni to pravé ořechové.

„Techniku mám ráda, na ni lze hodně získat. Strašně mě baví," přiznala.
Mezi cyklisty se pohybuje od svých sedmi let, kdy jsi začal otec Václav brát na závody populárního seriálu Kolo pro život, které mají i dětské kategorie. Tady začal její vztah k horskému kolu.

Dělat sport na takové úrovni potřebuje vstřícnost ve škole. Zuzana má v tomto směru štěstí, jemuž jde výborným vysvědčením vstříc. Úlevy ale nemá, všechno se musí doučit.

Po prázdninách ji čeká devátá třída a pak zřejmě gymnázium. Třeba však zakotví v některém z bikových center mládeže.
Dobře trénovat se dá i v okolí Kladna. Například se připravuje na prudkém srázu, který nabízí tzv. Kameňák mezi Švermovem a Rozdělovem. Také jeho okolí nabízí zajímavé terény.

Nejen cyklistikou je živa. V zimě ji lze vidět pod bezednými koši v barvách mladých basketbalistek Sokola Kladno. Hraje křídlo. Jak jinak, než dobře. „Ale cyklistika je ze všech sportů nejlepší," rychle dodala.

Chcete znát Zuzčin tip, jak dopadnou naši bikeři na olympiádě v Rio de Janeiru? Ano? Tak v tom případě budete spokojeni. Kulhavý přiveze zlato, Nash stříbro, Cink bronz a Škarnitzl desáté místo!