Mužstvo SK Kladna do třinácti let převzal v létě nový trenér – Václav Feřtek. Poté, co se s týmem sžil, začal pracovat na silných stránkách týmu a postupně zapracovávat na herních nedostatcích. „Kluky musím pochválit. Velmi dobře pracovali jak v trénincích, tak v zápasech. Škoda pár prohraných zápasů uprostřed soutěže,“ hodnotí trenér.

Fotbalisté U13 jsou v polovině tabulky na šestém místě. Na vedoucí duo Slavia Praha, Ústí nad Labem ztrácí devět bodů a pouze šest na třetí Chomutov a čtvrté Teplice. „Klukům, rodičům i trenérům musím poděkovat a popřát vše nej do nové části sezony,“ uzavírá Václav Feřtek.

Podle trenérů U12 Josefa Kučery a Marka Novobilského je šesté místo v tabulce České ligy mladších žáků očekávané i odpovídající. „Mrzí nás málo vstřelených branek, kterých jsme dali šedesát jedna. Na druhou stranu jsme málo branek i obdrželi. Zdobí nás urputnost a poctivost,“ říká Josef Kučera. Trenéři dávají v zápasech příležitost vždy všem zdravým hráčům a pravidelně střídají i brankářskou dvojici. „Jsme snad jedno ze tří mužstev, které pravidelně v zápasech střídá celé sedmičky hráčů,“ dodává Novobilský.

Petr MAŇKOŠ