Soutěže opustily systém jedné skupiny (24 týmů z celé země), ale jsou rozděleny na skupiny Západ, Střed a Východ s tím, že v další fázi budou hrát nejlepší celky o titul a nejhorší o udržení, byť i ty mají šanci zasáhnout do play off. Blíže na: www.hokej.cz/index.php?lng=CZ&webid=246&view.

Podle Blažka to budou mít těžké junioři, svěřenci kouče Jiřího Kopeckého a Drahomíra Kadlece. Proto se budou alespoň ze začátku snažit využívat služeb borců ze seniorského áčka.

Starší dorost povede trenér Jindřich Lidický, jemuž se změnou rozpadl talentovaný tým, který mohl pomýšlet na nevyšší mety. Přišel o pět útočníků a jednoho beka.

Když odejde sto padesát gólů, tak se to musí někde projevit, když ale budou mít pevné místo v juniorech, tak to bude jenom dobře,“ konstatoval Lidický, s tím, že do starší kategorie se přesunuli Stach, Doskočil, Doudera a David. Do Kanady zamířili Strnad a Sekáč (oba by hráli za juniory).

Kouč očekává, že se mužstvo bude pohybovat poblíž středu tabulky. Už v pátek jako první ze všech kladenských mužstev zahájilo boje a nebylo to dvakrát slavné. Na ledě Ústí nad Labem podlehlo v prodloužení 4:5, když ve třetí části prohrávalo už 1:4. V té trenéři zredukovali hru na tři pětky a získali alespoň bod. V sobotu ve 13.30 hodin hostí Chomutov.

Nejhůře se dají odhadovat ambice mladšího dorostu vedeného Petrem Tatíčkem. Ukáaží jeaž první mistrovská utkání.