Do Libušína se už v pátek sjelo několik týmů mladších žáků a přípravek. V obou kategoriích dominovali domácí, které nedokázali porazit borci z V. Dobré, Hřebče, Doks, nebo týmu, který si říkal Cápek Boys Kladno. „Škoda jen, že dvě mužstva se omluvila jen pár hodin před akcí a narušila plán turnaje," litoval Zeisl.

Ten ale s kolegou nevsadil jen na fotbal, ale i na dobrou zábavu v podání kapel Dynamit a Ikaros. Vystoupení druhé přerušila až večerní bouřka. „To byla škoda, spláchla nás řádně. Přesto se pařilo až do rána," usmál se Zeisl.

SERVUSOVA KVALITA
Turnaj se odehrál na čtyřech plochách a začal divoce – v prvním mači obdržel Pl. Újezd desítku od kluků z Rodeo Boys. V týmu měli dva juniory Slavie Praha a rázem byli mezi favority turnaje.

Mezi další vyčnívající patřila parta mlaďasů Keep Up F.C.. Ti sice byli o polovinu menší než jejich soupeři a v bufetu by jim pivo neprodali, jenže na hřišti jim málokdo stačil. Nebylo se ale čemu divit, když mezi jejich tahouny patřil talent AC Sparta Praha – Martin Kotouček nebo původem kladenský borec Dukly Praha Tomáš Kott (mladší brácha hřebečského Martina).

Hodně se také očekávalo od party, která zastrašovala už názvem – Loni Druhý, v týmu byli hráči jako Bodnár, Trnka, Šíma, Červenka, nebo Bořík. Tedy vše nedávno dorostenci SK Kladno.

Nicméně turnaj nakonec ovládla úplně jiná parta…

Jmenovala se Géčka a vedl ji hřebečský Martin Servus, který měl v sestavě třeba sparťana z Olovnice Putze a šikovné borce ze Zápů, které letos málem postoupily do druhé ligy. V semifinále Géčka přemohla po krásné bitvě Loni druhý 8:6 a ve finále nedala naději mladíčkům Keep Up – 12:6. Zápas o třetí místo patřil Loni druhým, ti po prodloužení zdolali Cervezu Kladno 5:4. Cerveza v sobotu táhla zábavu a v neděli jim nohy pořád běhaly a střílely.

LIBUŠINY DÍVKY SE V PLAY OFF VYTÁHLY
Co se týče ženského turnaje, tam se sedmička týmů střetla každý s každým. Za zmínku stojí, že nastoupila i reprezentantka Jitka Chlastáková ze Slavie, která si zahrála nedávno i čtvrtfinále Ligy mistryň v Lyonu.

Play off žen ovládl stejně jako sobotní skupinu PÚ TÝM z Prahy, složený z hráček ze Zlíchova a doplnění již zmíněnou elitní hráčkou. O překvapení se postaraly domácí holky, kterým vůbec nevyšla základní část, ovšem v neděli vybojovaly skvělé třetí místo za druhým Jabloncem nad Nisou.

SYMPAŤÁK HAMOUZ

Pořadatelé odměnili také nejlepší hráče turnaje. Mezi ženami to byla Vlaďka Drobílková (Pú tým), mezi muži už zmíněný Tomáš Kott (Keep Up FC). Nejlepšími střelci se stali Pavla Trojáková (Jablonec) a Jakub Maršoun (Youngsters), nejlepšími brankáři pak Andrea Plátková (Jablonec) a Faris Poričanin (Libušín). Sympaťákem turnaje byl vyhlášen Vojta Hamouz z Cervezy.

„Ještě bych na závěr rád poděkoval všem za podporu a pomoc při organizaci neskutečně náročné akce. A přestože to opravdu náročné bylo, příští rok do toho jdeme znovu," slíbil na závěr Zeisl.