K úplné jistotě ale nováček soutěže potřebuje zítra (16) proti Mostu vydolovat ještě dva body, ovšem pouze v případě, že předposlední Příbram bude už jenom vyhrávat. Případná výhra v nedělním utkání vystaví SK definitivu pro příští rok a zároveň rozesmutní českého internacionála Ladislava Vízka, jenž po 5. kole prohlásil, že pokud se Kladno udrží, pohostí ve své Kozlovně celou jeho autobusovou výpravu. „V opačném případě by mě to stálo karton kvalitní skotské whisky,“ prozradil sportovní ředitel SK Tomáš Čuřín.


Na kladenské marodce zůstávají Gecov, Beneš a Simpson, ke kterým se po utkání na Slovácku přidal Kaciáň. Naplno naopak trénuje Veleba, který devět dnů laboroval s břišními svaly.


Mužstvo nastoupí v daleko lepším rozpoložení než před týdnem proti Teplicím, k čemuž pomohla středeční výhra.


I trenér Miroslav Koubek věří, že to bude na výkonu jeho svěřenců poznat. „Udělali jsme důležitý krok k záchraně, i když k definitivě ještě nějaký bodík potřebujeme. Věřím, že už se do našeho výkonu nebudou projevovat křeč a nervozita jako v utkání s Teplicemi. Uvolněnost by měla nastat. Nervozita a křeč mají na tvořivou složku sportovního výkonu velký vliv,“ míní Koubek.


Do sestavy se možná vrátí nejlepší kladenský střelec Veleba. I on se bude snažit, aby Kladenští konečně doma skórovali, vždyť doma na jaře dali jediný gól – proti Ostravě z penalty. „Měli bychom se snažit hrát jako proti Baníku nebo Boleslavi, kde jsme šancí měli několik. V jiných zápasech nám chyběla agresivita a chuť skórovat,“ konstatoval kanonýr, který si cení Killarova zásahu na Slovácku. „Byl vítězný a o takový se musíme pokusit i proti Mostu. I kdyby měl být nějaký ušmudlaný,“ dodal Veleba, který se na podzim podílel vedoucí brankou na nečekané výhře v Mostě 3:1.