SK Kladno - FK Siad Most 1:1 (1:0)

Kladnu se nemohl začátek povést lépe. Po první pěkné kolmé akci vysunul Cigánek ve 12. minutě precizně Kroupu, toho po kličce fauloval gólman Švenger a sudí Paták nekompromisně nařídil pokutový kop. Mladý Krob ho prudkou ranou proměnil a Kladno tak skórovalo po dlouhých 473 neplodných minutách. Navíc dal krob svou první ligovou branku v tak důležitém utkání! "Byl bych radši, kdyby byl za tři body. Bohužel jsme v závěru zbytečně inkasovali po chybě, které by se němely stávat,ů trochu se zlobil Jan Krob, odchovanec berounského fotbalu.


Komplikace přišla ve 30. minutě. Domácí stoper Beneš zaspal, Rilke mu utekl a kladenský stoper ho zezadu složil. Dostal červenou kartu a Most zahájil dlouhou početní převahu. První možnost vyrovnat měl Pešír, jeho ránu k tyči ale Pavlík vytěsnil na roh. Kladno zase zahrozilo poté, co chybujícího Johanu obral Zachariáš, k jeho nabídce však doklouzal Jablonský pozdě. Na druhé straně ne nedohodli Vršajevič s vybíhajcím Pavlíkem, Trubilla zamířil do prázdné brány, ale slabý pokus doběhl Killar a míč odkopl.


V úvodu druhé půle se Mostu tlak nedařil, ale pak dvakrát během chvíle zahrozil Stožický. Pavlík jeho ránu z úhlu přehodil přes břevno, druhou kryl při zemi. Stožický byl v sílícím náporu Mostu i dál ústřední postavou hostů. Dvakrát postupoval z úhlu nerušen, ale nejprve pálil do Pavlíka a poté adresoval mizernou přihrávku.


Přece jen se ale hosté dočkali. A trochu kuriózně. V 76. minutě poslal trenér Žák na hřiště Keňana Oboyu, ten vběhl na hřiště a okamžitě dostal od Pešíra přes celou bránu přihrávku, kterou nemohl minout – 1:1!


Zápas se pak spíš dohrával, ale Kladno z náhodného útoku mohlo rozhodnout, jenže Kroupa sice pěkně hlavičkoval přes celou bránu, ale o kousek minul.

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Šilhavý (Kladno): Zápas ovlivnilo vyloučení, o kterém se asi nedá polemizovat - hráč šel sám na bránu. Po něm jsme se dostali pod tlak. Ale musím mužstvo pochválit, pětašedesát minut hrálo o deseti a bránilo dobře. Paradoxně, i když by to nebylo spravedlivé, mohl v závěru Kroupa rozhodnout.


Robert Žák (Most): Hráli jsme vlastně bránu, protože hru ovlivnilo vyloučení hráče Kladna. Dobývali jsme domácí tvrz, snažili jsme se hrát kombinačně a po křídlech a gól jsme nakonec vytěžili. Smazali jsme jeden minusový bod, ale je polemika, jestli jsme body ztratili nebo ne. Kladno mělo penaltu a jednu hlavičku, jinak jsme hráli my. Co se týče sporných situací, penaltu si nejprve prohlédnu na videu. Vyloučení se z mého pohledu zdá, že bylo.

Branky: 12. Krob z penalty – 76. Oboya.
Kladno: Pavlík – Vršajevič (60. Brunclík), Killar, Beneš, Krob – Cigánek (76. Holub), Hochmeister, Zoubele, Jablonský – Kroupa, Zachariáš (90. Gross). Trenér Šilhavý.
Most: Švenger – Prášil, Johana (90. Studík), Webster, Procházka – Stožický, Gedeon, Pilař, Trubila (75. Oboya) – Rilke, Pešír (86. Bogdanov). Trenér Žák.
Rozhodčí: Paták – Hojsík, Mencl. ŽK: Vršajevič, Killar - Švenger. ČK: 30. Beneš. Diváci: 2063.