Zatímco v uplynulých kolech hráli chmelaři vždy s nulou, ať už jasně vyhráli či prohráli, tentokráte vydržely nuly na ukazateli skóre v Mutějovicích pouhých deset minut.

Obě mužstva začala ve vysokém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu a pohledné akce byly k vidění na obou stranách, stejně jako chyby obranných řad, které byly příčinou prvních dvou branek. Nejprve ve 3. minutě zatáhl po pravé straně Linhart, odcentroval před branku a hostující obránce doslova předložil míč Lupákovi – 1:0.

Poté vyrobil obdobnou chybu bránící Beránek, Bednář odcentroval a na zadní tyči osamocený Nachtigal v pohodě hlavičkou srovnal skóre. Vzápětí nabídl další šanci hostím Holý, Melč však bravurním zákrokem zabránil změně skóre.

O sedm minut později Holý svoji chybu napravil přesnou přihrávkou do uličky Koláčkovi, který protrhl svoji střeleckou smůlu a sám proti gólmanovi Kohoutovi nezaváhal – 2:1. Ještě do poločasové přestávky si chmelaři vypracovali další tři velmi dobré příležitosti, ale Rosa, Staněk i Beneš mířili přímo do gólmana. Jedinou vážnější šanci hostí zmařil včasným vyběhnutím Melč.

Druhý poločas začali lépe hosté. Hned ve 47. minutě se po rohovém kopu hlavičkou prosadil vysoký bojovník Tomáš. S tím se však domácí nehodlali smířit a zejména trojice Linhart, Lupák, Staněk byla trvalým nebezpečím pro Kohoutovu branku. Z nespočtu šancí se však ujaly jen dvě a pokaždé u toho byl Linhart.

Nejprve se ve 49. minutě dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna a z otočky nádherně pálil k tyči – 3:2 a v 54. minutě prakticky ze stejného místa opět s obdivuhodným přehledem obstřelil Kohouta – 4:2. Linhart mohl dosáhnout i na hattrick, ale v dalších dvou tutových šancích gólmana hostí nepřekonal.

V 74. minutě se zranil domácí brankář Melč, byl střídán Malinovským, který utkání dochytal s čistým štítem.

Hosté se totiž v žádném případě nevzdávali, ale většina jejich šancí končila na jistých obranných zákrocích Kapouna a Křikavy. A protože se v závěru neujala ani spolupráce Linharta s Lupákem či Rosy s Benešem, skóre 4:2 svítilo na ukazateli i po závěrečném hvizdu rozhodčího.

FK Chmel Mutějovice – Sokol Braškov 4:2 (2:1).

Mutějovice: Melč (74‘ Malinovský) – Kapoun - Beránek, Křikava, Holý – Lupák, Beneš, Koláček, Rosa – Linhart, Staněk.

Braškov: Kohout – Nosek, Tomáš (89‘ Chalupa), Bach, Duda – Maňkoš, Veselý, Piešťanský, Bednář – Nachtigal, Říha.

Eva DUŠKOVÁ