Trenére, čekal jste svoje odvolání? Přece jen se Hostouň v tabulce pořád pohybuje nahoře.

Lhal bych, kdybych řekl, že mě to trochu nepřekvapilo, byť nějaké tlaky se objevovaly a člověk prostě něco tuší. Nicméně rozhodnutí majitele Jiřího Hondla respektuji, tohle je jeho volba. Pro mě to bylo úžasných sedm let mého života a Jirkovi Hondlovi i hráčům za to děkuji. 

Židli vám podrazila porážka s Loděnicemi. Prohrát s outsiderem, když máte náskok 3:0 a on hraje bez svého nejlepšího vyloučeného hráče, to se v kariéře asi moc nestává?
Někomu možná vůbec, mě tedy poprvé. V tom zápase nám prostě nevyšlo nic. Cokoliv bychom udělali, bylo by špatně. Jenže hrajte zápas, když si váš kamarád zlomí ruku tak, že v ní má 19 šroubů a dvě destičky. Některým se zvedal žaludek, když to viděli. Zase ale nechci, aby to znělo jako výmluva.

Opouštíte tým, který jste pomáhal sedm let tvořit. Jak to vypadalo v kabině?
Když jsem tam viděl kluky sedět, tak mi to bylo líto. Musel byste tam být. Na druhou stranu v každém týmu se najdou rebelové. Na vás jako na trenérovi záleží, jak si s nimi poradíte. Oni se samozřejmě snaží dělat věci tak, aby se jelo podle nich.

Kdo byl největší rebel? Falout, který odešel do Lhoty, Kolumbič, jehož jste naposledy nenechal chytat, nebo Zachariáš – exligový borec, jenž nehraje?
Asi ani jeden. Láďa Falout určitě ne. Jen má na čas náročné zaměstnání, nemůže trénovat a já mu nemohu dát tolik šancí. Ale toho kluka jsem si před deseti lety přivedl do Radotína a mám s ním výborné vztahy. Michal Zachariáš sice nehrál, ale to bylo spíš o něm. Nestačí jen trénovat, ale jde o to, jak trénujete. On sám musí pochopit, že mu roky přibyly a potřebuje trochu víc. A Mario Kolumbič? To je svéráz. Byli tam i jiní.

Kteří?
Nebudu je jmenovat. Nač? Já přece Hostouni budu fandit dál. S těmi kluky jsem něco prožil, k něčemu jsme směřovali a já pořád jsem přesvědčen, že se jim to povede. Musí tomu věřit oni sami.

Co budete dělat nyní? Máte už nějaké nabídky, nebo se budete věnovat víc zaměstnání na ženském úseku Fotbalové asociace Čech a Moravy?
Zaměstnání určitě dostane hodně velký prostor, ta práce mě baví a je jí čím dál více. V tomhle ohledu jsem rád, že se mi trochu uvolnily ruce. Nicméně rychle se mi seběhlo pět nových nabídek, čtyři na trénování a jedna spíš do pozice manažerské. Možná by mne více lákalo něco takového.

Je některá nabídka z Kladenska, nebo jsou z Prahy?
Jedna z okolí Kladna je.