„Na začátku týdne jsme si společně sedli a diskutovali o naší současné situaci, o tom, jakými výkony, hrou a způsobem se mužstvo v jarní části soutěže prezentuje. Výsledkem bylo rozhodnutí o provedení změny v rámci realizačního týmu. Došli jsme k názoru, že mužstvo potřebuje nový impuls a motivaci, a to i s tím rizikem, že změna přichází v rozehrané soutěži," vysvětluje razantní krok předseda Sokola Hostouň Jiří Hondl.

„Zdeněk Mužík u nás byl dlouhých sedm let a chtěl bych mu i touto cestou veřejně projevit uznání a poděkovat za práci, kterou v našem klubu za ty roky odvedl a s jakým nasazením pro klub a jeho úspěch po celou tu dobu pracoval," poděkoval Hondl muži, jenž si musel na Kladensku jako pracovník ženského fotbalu při ČMFS (později FAČR) tvrdě vydobývat respekt. Začal s tím v okresním přeboru.

Podle Hondla je sedm let nepřetržité spolupráce strašně dlouhá doba a v dnešním českém fotbale skoro věc nevídaná.

„Myslím, že to nejlépe vypovídá o kvalitě jeho práce a přínosu pro náš klub. Nepotkal jsem příliš lidí, kteří by pro fotbal a oddíl, ve kterém působí, pracovali s takovým zaujetím, oddaností věci a přístupem. Přeji mu mnoho zdaru do dalších fotbalových let," popřál ještě Mužíkovi na dálku Hondl.

Pro Martina Čurdu se rozhodl i přesto, že zůstává angažován v mládeži SK Kladno.

„Nebude to ani pro něj zejména časově lehká situace, ale jsme přesvědčeni, že je to pro Hostouň ta nejlepší možná volba, která nás posune zase o kousek dále. Chceme se prezentovat moderním, útočným fotbalem a naše cíle v tomto ohledu zůstávají nadále nezměněny," dodal Jiří Hondl.