FAKTORŮV TRHÁK

Na hřišti postupující Hřebče nastoupil poslední Trubín, navíc v nekompletním složení. Takže není divu, že výsledkem 8:0 byla vyrovnána pro Hřebeč rekordní výhra ročníku. Kvalita i síly byly na domácí straně už do půle, již domácí nad nováčkem soutěže vyhráli 3:0.


Kanonýr Faktor se trefil šestkrát, čímž v předstihu rozhodl ve svůj prospěch souboj o střeleckou korunu A skupiny. Jeho konečný součet činí rovných třicet branek. Víc jich v I. B třídách nastřílel pouze mělnický Veselý (31). „Hráči měli za úkol vyhrát alespoň o sedm gólů, aby odčinili Velkou Dobrou," řekl vedoucí týmu Adam Kindl, který nastoupil na poslední dvě minuty.

Podle hlášky, která vylétla z domácí lavičky, proto, aby svoji mírně rozložitější postavou vyplnil prostor ve středu zálohy.

SEJTARIJA SE VYPLATIL

Libušín navázal na dobré výkony z poslední doby, rozstřílel Zlonice poměrem 6:1 a zvítězil potřetí za sebou. Domácí brzy vedli 2:0 (16.), ale potom nedali penaltu, a to se na jejich hře promítlo.


Ve druhé půli se hosté zvedli a snížili z poloviny hřiště Vimrem, který vystihl špatné postavení brankáře. Po zvýšení na 3:1 (61.) a vyloučení hostujícího Bakose (66.) nakonec Libušín zvítězil výrazným rozdílem. Čtyři branky Baníku nasázel Senad Sejtarija, hrající ve všech zápasech povedené série v útoku. Zbylé góly přidali Houška a Křenek odcházející do Hřebče.


„Jiný hráč by dávno střílel, ale Senad ne. Musí si udělat kličku navíc a potom zakončovat do prázdné brány. Přeskupení sestavy se nám vyplácí," spokojeně prohlásil předseda Baníku Petr Bartoš, s tím, že Libušín ještě stále doufá v dodatečný postup do I. A třídy.
Zlonický funkcionář Tomáš Smetana označil zápas jako utkání z povinnosti. „Nevypustili jsme to, ale děláme vzadu pořád stejné chyby."

DOBRÝ ZÁVĚR DOBRÉ

V utkání sousedů Braškova a Velké Dobré zaslouženě zvítězili hosté 2:0. Závěr sezony jim vyšel náramně, vyhráli počtvrté v řadě při skóre 18:2! Výkop byl slavnostní, letos padesátiletý doberský Karel Káko Chalupa, který hrával i za Braškov, se loučil s trávníkem.

Úvod vyzněl pro hosty, po hlavičce do břevna skórovali z dorážky Hurychem (5.) Domácí kanonýr Jaroš dvakrát zakončoval z akrobatických pozic, ale neúspěšně. Zvýšit mohl Andruchovič, ale Martin Kohout byl proti a střelu vyškrábl.

Atmosféru pokazilo vážné zranění Přichystala (42.), který po skluzu v celkem běžném souboji skončil na operačním sále. Z první šance druhé půle zvýšil elegantně patou skaut pražské Slavie Hurych, a to bylo i přes několik možností na obou stranách vše.


„Měl to být zápas na pohodu, po smolném zranění Pavla šel ale fotbal mimo mě. Všichni mu přejeme rychlé uzdravení," potvrdil trenér Braškova Jaroslav Želina, že zdraví je přednější. Gólman Josef Zlata uvolnil na druhou půli místo v bráně Jaroslavu Kohoutovi, bráchovi strážce braškovské svatyně.

Zlata pochválil kolegu za řešení několika závarů a doplnil: „Hrajeme dobře, ale před týdnem s Hřebčí to bylo daleko lepší. Motivace byla úplně jinde."

PORÁŽKA I VÍTĚZSTVÍ

Unhošť, třetí tým jara, si zajela na závěr úspěšné sezony pro porážku 0:3 do Hýskova, druhého týmu jarní tabulky. Ale hostům to nevadilo, v tabulce se neměli kam posunout. K zápasu odjeli s úplně jiným cílem.

V sázce bylo finančně dobře ohodnocené vítězství v soutěži slušnosti, ve které Unhošť vedla o jedinou žlutou právě před Hýskovem. V utkání téměř bez faulů inkasovali hosté z brejku (17.), těsně před pauzou rozhodly dva slepené góly o výsledku. Nejzkušenější hráč hostů Oldřich Moc nazval zápas přáteláčkem. „Zahráli si kluci, kteří moc nehrají. Bez Neubergera jsme měli jedinou šanci až v 90. minutě," přiznal.

KAPITÁN OPUSTIL LOĎ

Doksy hrály s rezervou rakovnického SK, doplněnou o pět borců áčka, včetně Pavla Besty, bývalého mistra ligy (Ostrava). V první půli měl převahu Rakovník, dobře kombinoval, ale bez šancí, kromě povedeného trestňáku, který vytáhl Kieryk.

Po pauze domácí utáhli šrouby, dokeská obrana přestala stíhat a po úvodní brance v 62. minutě se rozpadla jako domeček z karet. Domácí nakonec zvítězili 4:0.


„Jakmile jsme dostali gól, bylo hotovo. My jsme neměli jedinou příležitost," posteskl si bek Zdeněk Urban, bojovník, poctivec a dokeský patriot, který si za 25 let nepřetržitého působení v áčku zahrál pět různých soutěží. K svému poslednímu zápasu kariéry nastoupil s kapitánskou páskou, ale nuceně střídal pro zranění za bezbrankového stavu (53.).

PORÁŽKA BOLELA

Klobuky dorazily k zápasu ve Hředlích nekompletní a brzy prohrávaly, ale během chvilky srovnaly J. Vébrem (18.). Hředle hrály na samé hranici důrazu a hosty zápas bolel. Ve druhé části Klobuky dvakrát inkasovaly po individuálních chybách, na konečných 3:2 snížil Dragoun (78.).


Výsledek mohl být opačný, domácí dvakrát vykopávali balón z prázdné brány. „Spokojenost se sezonou i bodovým ziskem je u nás veliká. V příští nám odchází střelec Martin Svoboda do Vraného, a bude těžké to zopakovat," zhodnotil ročník trenér Klobuk Jiří Čížek. Svobodových 21 branek bude určitě chybět.